Retko

7-ish........

Predpokladam z kontextu, ze to asi znamena neco jako „v 7 hodin“.. Co je vsak za kulisami? Jaky je gramaticky podtext? Vite nekdo?

Nejlepší odpověď
quentos

  • ish je přibližně totéž co „-y“ v předchozím dotazu, dělá to přídavné jméno z podstatného s významem „podobný (čemu)“, takže mimo doslovného „sedmičkovitý“ to vskutku znamená „kolem sedmé (hodiny)“