Už jste slyšeli o knížce a filmu: 50 odstínů šedi?

Už jste slyšeli o knížce a filmu: 50 odstínů šedi? o.O
Já knížky moc nečtu, nebavili mě nikdy sem u nich nevydržela déle než 5 stran :/ Před 2 dny moje blízká kamarádka začala číst knížku 50 odstínů šedi, já ani nevěděla co je to za knížku (nebo film), a ona mi o ní (o té knize) vyprávěla a já sem jí ještě ten den začala také číst, kupodivu mě to začalo bavit a četla sem to, strašně mě to bavilo, jenže od 140 strany už to není to, co bych chtěla číst, jakože je to prostě eroticé a je tam dost popisován pohlavní styk, a prostě já nejsem ten typ člověka, kterej o tom rád čte nebo slyší, sem asi ještě děcko (sice 14 ctiletý ale prostě děcko…) Já nevím jestli tu knížku mám přestat číst nebo mám pokračovat i přes tu erotiku která mi tam vadí v té knize........ :/ Můžete mi prosím poradit? Příběh mě velice baví (asi sem na ty romantické příběhy) a jsem ráda, že jsem začala číst a začalo mě to bavit, ale nevím jestli nemám přestat? :/ Moje kamarádka to čte a nepřestala, jí ty erotické ,,scény" nevadí, ale mě trochu jo :/

Nejlepší odpověď
setapouch

Nedělej nic, co dělat nemusíš a nebaví tě to. Můžeš pasáže, které se ti nelíbí, přeskočit. Nebo můžeš odložit celou knížku a vrátit se k ní někdy později. Třeba jednou, až si najdeš stálého přítele, to pro vás může být zajímavé zpestření.
Prostě je to tvůj život, tak ho žij tak, aby se ti líbil.
Doplňuji:
A mimochodem, určitě se kvůli tomu nemusíš cítit divně nebo dokonce hloupě. Je dost dobře možné, že ani kamarádka to moc nemusí, ale bojí se, co si o ní druzí pomyslí, že „ztratí tvář“.

Další odpovědi
led

Ku knižke 50 odstínů šedi:
Je to príbeh o Popoluške, o láske Princa a obyčajného dievčaťa, príbeh ako neskúsená „dedinská husa“ prekonala zakliaté zlo v Princovi pomocou nezištnej lásky
je to Americký sen opisovaný netradičným spôsobom, klasické zápletky sa preplietajú netradičnou formou lásky
je písaná nie pre deti, ale pre americké mladé ženy, prispôsobená ich zmýšľaniu, ich zjednodušenému snívaniu, ak by tu neboli detailne opisované erotické scény bola by ozdobou dievčenskej knihovničky.
Pre stredoeuropske dievčatá, zvyknuté na istú emancipáciu a samostatnosť je to trochu naivný romantický príbeh, je to vlastne rozprávka, písaná iným spôsobom…

K otázke:
Ako 14 ročné „děcko“ iste už čo to o živote vieš. Je škoda, že veľmi nečítaš knihy, pretože v tom prípade sa poliehaš na názor iných viac než na svoj vlastný. Tak ako pozeranie filmu, tak aj čítanie možno organizovať. Aj v kine pozeráš niektoré scény so zvýšenou pozornosťou, pri niektorých sa radšej bavíš so susedkou (susedom), to isté možno i pri čítaní.
Mnohí ti radia, aby si sa nekamarádila , nečítala také knihy a podobne. Nesúhlasím, ak nebudeš poznať aj druhú stránku života, budeš viac bezbranná, závislá na iných. Život totiž nie je len to krásné, ale má i svoju druhú stranu, je mnohofarebný a aj veľa (nie len 50) odtieňov šedi.
Ty sama si musíš o tom utvoriť názor a to môžeš len tak, keď budeš poznať nielen názory iných, ale i svoje vlastné pocity, hlavne budeš mať vedomosti o danej problematike.
Buď sama sebou.

marci1

Údajně se jedná o erotický román, který původně není ani dětem určen. Co jsem tak slyšela, tak z mých známých to nečetl nikdo. Čti si jen knihy, které Tě zajímají a těch knížek pro -náctileté zamilovaných, romantických je velký výběr. 🙂

Agneta

Milé děcko !
++++
Mně kdyby řekl (od 13ti) někdo děcko, tak ho zamorduju, ale u vás na Moravě je to asi jiné…Iva Pazderková tak ironicky oslovuje moravské publikum…no jo každopádně
je každý jiný. Takže se milé děcko radši kámošky ani neptej, proč se jí to líbí, ona je asi svým duševnem někde daleko vepředu, přestaň to číst a sežeň si snad i jinou kámošku :DDD