bar123

Mohu dostat pětku z maturity kvůli špatnému nadpisu?

Ahoj,
v zadání bylo, že máme napsat zprávu o 3denním food festivalu. V nadpisu jsem ale napsal ,,Den gastronomie v Praze". V celým slohu ale píšu normálně o těch třech dnech. Myslíte, že můžu dostat 5 za nedodržení tématu jen kvůli nadpisu?
Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Co si myslím, není rozhodující. Důležité je, co si myslí opravující.

Dívala jem se na zadání – Prague Food Festival 2018

Pokud jste psala o festivalu, tématu neodpovídal nadpis..

Podle toho, jak sleduji stránky maturit, nějaký bod za nadpis vám zřejmě strhnou, ale máte-li ostatní v pořádu – tedy splnila jste zadání, nemáte velký počet chyb, myslím si, chybný nadpis není důvodem pro známku nedostatečnou.

Takže jen kvůli nadpisu zřejmě ne. Ale lépe vám odpovídí váš češtinář.

Další odpovědi
ivzez

Ne, „z maturity“ pětku dostat nelze.
Maturitu lze (ne)složit,
případně při ní lze (ne)uspět.

Známku lze dostat z některého předmětu.
Např. z češtiny.

Jestli jde jenom o chybu (»den« místo »dny« v nadpisu,
nemusela by práce být ohodnocena nedostatečnou.
Ovšem jestli v práci máte podobné chyby jako v této otázce,…

samicek333

Ahoj, myslím si, ze s tím problém nebude. Moje sestra udělala podobnou chybu a nikdo to neresil. Každý se může splést.