Legends

30 procent všech zaměstnanců v podniku jsou ženy. Mužů je o 360 více než žen. Kolik žen a kolik mužů pracuje v podniku?

Tahle slovní úloha je pro mě moc důležitá. Může mi vylepšit prozatímní známku. Už jsem nad tím seděla a počítala hodinu ale nic mi nevyšlo, prosím pomoc!!

Nejlepší odpověď
anonym

Domácí úkoly se tu nedělají, navíc je to diskriminační úloha. Všude se bojuje za rovnoprávnost žen.

Další odpovědi
bolak

0,30 podniku = ženy
mužů – 360 = ženy
muži + ženy = podnik

muži + muži – 360 = podnik
muži – 360 = 0,30 podniku

(2 * muži – 360) * 0,30 = muži – 360
0,6 muži – 108 = muži – 360
0,4 muži = 252
muži = 630
ženy = 270

iceT

Jak nevyšlo,co nevyšlo?
Zadávat tady DÚ za účelem získání lepší známky se považuje za podvádění:pozvi si spolužáka,který matematice rozumí,aby ti s úkolem pomohl.A úplně nejlepší by bylo zajít si pro vysvětlení k matikáři,on je od toho učitel,aby ti to vysvětlil.

Awe

iceT:Souhlas!Radím nějakého spolužáka…při doučování si můžete docela dost užít.Najdi si chvilku kdy nebudeš mít rodiče doma a uvidíš že tě doučování bude bavit :P