pepe88

Co si myslíte o vlivu třísměnného provozu na zdraví?

Následky?

Původné
3 směnný provoz a zdraví,co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
Kryšpín

Mám vedle sebe felčara ve výslužbě, pravil. -
Kardio onemocnění
vyš. cholesterol
cukrovka
sníž. imunita
psychické poruchy
možná rakovina

Další odpovědi
Drap

Někdo to snáší obtížně, někomu to nevadí.

mosoj

Lékař ve výslužbě.

Mám kolem sebe nejméně dva lidi , kteří ke směnnému provozu ani nečuchli a mají kardio onemocnění.
Kolem sebe mám moře lidí kteří berou léky na snížení cholesterolu.
Cukrovku má velmi mnoho lidí.
Rakovinu též, imunita ????, Psychické poruchy ? Řekl bych, že víc jich vyrobí současná společnost.
Celý život jsem pracoval ve směnném provozu. Mnoho spolupracovníků podobné potíže má, mnoho jich nemá nic z toho !!!!
Takže tvrdit něco podobného je manipulace.

Nejvíc takovýchto problémů způsobí dnes všudypřítomná obéézita a nedostatek pohybu.

Mc Merkurion

… zdraví je závislé na psychice a když to dotyčnej snáší psychicky dobře, na zdraví to nemá vliv … ono je to jako s tím časem, mně to třeba nic nedělá, a někomu to vadí … možná to bude tím, že jsme každej jinej (no, ale bejt všici stejní, tak by na tom světě byla nuda) …

nyjono

S nepravidelností se organismus musí vypořádat. Někdo snáz, jiný obtížněji.
Určitě to ale jistá zátěž je.
Známý říkal, že z kolegů, co s ním dělají na směny, si velká většina důchodu užila hodně krátkou dobu, někdy vůbec.