palicce

§247 b a e

Dobrý den, chci se zeptat. Jestliže mám proměnu podmínky za §247b a §249b, podmínku jsem porušil 2× §247 e a nyní jsem ve výkonu trestu. §247 e se ruší, tím pádem jsem jakoby podmínku neporušil, neměli by mi alespoň zkrátit trest? A teď ještě, když jsem ve výkonu, čekám na soud, který se již potřetí odročil, protože se nedostavili svědkové, za §247 c a e. Tak opět §247 e se ruší a zůstává jen to „c“? Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
standa

Jdete na to docela logicky, ale jedna ´drobnost´ vám z té logiky vypadla.

„e“ se sice zrušilo jako trestný čin, ale ´automaticky´ bude překvalifikováno na PŘESTUPEK

A jak je jistě zřejmé i přestupek (zejména této ´recidivní´ povahy) má sakra vliv na porušení podmínečného trestu, takže podmínka BYLA porušena.

Je pravdou, že váš souhrnný trest bude přehodnocen a možná ještě před tím zmiňovaným ´čekáním na soud za 247/1.c´. A to pro, že to „e“ už není trestný čin a trest by měl zůstat jen za tu „249“ a „247/1.b“

O kolik se sníží ta podmínka však nelze odhadnout, to záleží na soudci.

Na druhou stranu určitě ´vyfasujete´ penežitý trest za ten ´nový´ přestupek místo toho zrušeného „e“.

Vyčkejte, během ledna byste měl dostat od soudu vyrozumění…, a možná se vše odehraje až při tom zmiňovaném dalším řízení za ten § 247/1.c