Drap

21,březen se uváděl vždy jako první jarní den. Jak to bude dále ?

Letos bude jarní rovnodenost již 20.3 a vpříštích devadesáti létech bude vždy 20,3 nevbo 19,3. Vymízí 21,.březen z našich pamětí jako první jarní den ?

Nejlepší odpověď
www

Pokud k tomu dojde, už se to asi nedozvím 😁.
A kdyby byli se změnou hodně rychlí, není to jedno?

Další odpovědi
anonym

Drape, pokud nebudeme striktně vázat rovnodennost na 1. jarní den, tak ať si klidně fungují obě data. Mně by nevadilo zachovat dosavadní označení pro 21. březen a neřešit v souvisloti s rovnodenností další.
Ono se to takhle podstatně lépe pamatuje. Klouzavý termín pro jakékoliv datum, to bude dobré pouze pro větší zmatek.
Už teď mají někteří dotazující se problém s velikonočními svátky. A to je zatím to jediné, kde nelze stanovit jejich čas na přesně se opakující datum.