Hyperaktivní Veverka

(20×(-2)) – (20:(-2)) = ?

Mám tady poměrně jednoduchý příklad. Snadno se dá vypočítat to ano, ale problém nastává ve znaménku – před závorkou. Platí to i v tomto případě, že se znaménka v závorce mění v opačná? Takže 20×(-2) + 20×2 = –40 + 40 = 0? Nebo se znaménka měnit nebudou a bude to (20×(-2)) – (20:(-2)) = –40 – (-10) = –40 + 10 = –30? Jak to tedy bude?

Nejlepší odpověď
1popelka1

začíná se u vnitřních závorek, -(-) → +, takže:

(20×(-2)) – (20:(-2)) = (-40)-(-10) = –40 + 10 = –30

Další odpovědi
mosoj

Vyřeš si nejdříve obě závorky.

  1. závorka (+20 x –2)= –40 ( kladné číslo krát záporné je ve výsledku vždy záporné číslo)
  2. závorka (+20 : –2)= –10 ( kladné číslo děleno záporným je ve výsledku též záporné číslo)
  3. (-40) – (- 10) = – 30 ( odečítání záporného čísla je jako přičítání kladného)

Záporná čísla se dávají do závorek jenom pro spolehlivé odlišení a větší přehlednost.

  • se před kladným číslem nepíše, ale pokud tam je je to správně. Nechal jsem záporná čísla schválně bez závorek !!

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Z%C3%A1por­n%C3%A9_%C4%8D%C3%AD­slo

xVinc

VJe tam chyba: …kže 20×(-2) + 20×2 = –40 + 40 = 0?…kde se tam vzalo to krát???

myslym že to ma byt takto:

  • 40 -(-10) = –30 nebo
  • 40 – 10 = –50

…dal bych přednost tomu prvnimu, beze změny znamenek (dala tomu přednost i kalkulačka) – Znamenka se nemění, výsledek je – 30 !!