jakub123

2 matematické příklady

Nejsou to úkoly do školy, je to z jednoho časopisu.

1.otázka
Napište nejmenší trojciferné číslo, které pri dělení 5 a 7 dává zbytek 2 – vyšlo mi 107

2.otázka
Do divadla přišli rodiče s dětmi. Sešlo se zde 140 osob, z toho mužů bylo o 1/4 méně než žen a dětí 3krát více než dospělých. Kolik bylo v divadle mužů, žen a dětí? – dětí je 35, muže a ženy nevím

Děkuji za ochotu.

Doplňuji:
Chtěl jsem napsat u dětí 105 já vůl :D Jen nechápu, jestli se dospělí mají dělit pěti, protože to dělím čtyřmi a nejde to :D

Odpovědi
anonym

Jen jediná nápověda: 35 je dospělých.
Doplňuji:
Nevím, do které chodíš třídy, ale v podstatě to spíše spočítej na 7/4. No a když je 7/4 35, tak zbytek už se vyloupne úplně lehce.

M.

Nemáš zač. :)

samicek333

Ten první máte podle mě správně, ale u toho druhého vám ty děti nevycházej. Jestli jich má být třikrát víc než mužů a žen dohromady, tak vám vyšlo moc málo.

otakar232

1 otazka – resil jsi spravne; je to 107; vid aj nezavisle reseni cez programovani:

http://www.hac­kmath.net/cz/pri­klad/1726?resul­t=4