Marfik

1cm na mapě 0,2 … ve skutečnosti? 1mm na mapě 2000 … ve skutečnosti

Doplňuji:
měřítko 1:20 000

Nejlepší odpověď
Ella

k určení vzdálenosti je potřeba znát měřítko mapy, aby se vzdálenosti daly převést do skutečnosti… bez měřítka to nejde…

tak v tom případě 1 cm na mapě je 20 000 cm ve skutečnosti, takže 200 metrů… to znamená 0,2 km…

Další odpovědi
mosoj

Před chvilkou tady bylo něco jiného.

Pokud ti jde o vzdálenost ve skutečnosti, tak si vzdálenost na mapě vynásob měřítkem a je to. Nesmíš zapomenout že ti to vyjde v té délkové míře v jaké jsi to změřil na mapě,

IK

1mm na mapě je 20000mm ve skutečnosti
20000mm je 2000cm

Marfik

Už tam je měřítko .. :)