Katrous

16KM/H koloběžka

Dobrý den uvažuji o koupi elektrické koloběžky s maximální rychlostí 16km/h když budu jeszdit každý den tak 8km myslíte že pojedu tak rychle ,že to vystačí?děkuji mnohokrát

Nejlepší odpověď
jpau

Spíš je důležidá baterie, resp. zda-li i při stálém odběru po stanovenou dobu dovede být stejně stabilní zdroj a pokud ano tak zda-li vydrží takto v provozu x let a pokud ne kolik stojí nová.

Vzhledem ke konstrukci elektromotoru nevím co se tam může rozbít (max. uhlíky pokud nemá koloběžka nějaký elektronický měnič).

Převodovka ani řetěz v koloběžce není (proč by v el. koloběžce byla převodovka?), náhon bude myslím od řemenu (právě aby se nezničil motorek, pokud by se např. někde zaseklo kolo apod.) – v principu je to jedno. Ložiska vydrží min x stovek km – viz. jízdní kolo.

Další odpovědi
Michal Kole

16 km/ je děkeno 3,6 je 4,4 m/s

a 8 kilometrů / 16 km za hodinu je 0,5 hodiny

spíš je důležitá životnost motoru, převodovky, řetězu, ložisek, kol, brzd, …