Avatar uživatele
Karelcz

100g výrobku bylo vyrobeno ze 129g masa?

Kolik je tedy masa ve výrobku a jakého? Koupil jsem v Lídlu balený salám Poličan a tam se píše tahle hovadina. Co to je? A kolik tam je tedy masa? % masa se na obalu nepíše!

Jen se píše obecné složení: Vepřové maso atd…Ani nepíše zda to je nějaký sh*it mase nebo ne. Strojně oddělené, jakost masa nic.

Myslel jsem, že již musí psát na výrobku přesné složení a ne tohle. Anebo nějaké úlohy aby si to člověk spočítal…

Myslím, že to je klasicky zavádějící reklama. Je to na logo jako prase a přitom to je k ničemu když se ten salám poté vysuší apod… Mají to psát jasně jako to je jinde. X procent masa a to takového a tyhle nejasné podvody.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3239 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

To není podvod. Pokud já dělám uzené maso nebo klobásky, tak z kila masa (klobás) v surovém stavu, vyrobím 70–75 dkg hotového výrobku a to u důvodu, že voda obsažená v surovém mase se po uzení odpaří!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

A co je na tom divného ? Divné by bylo kdyby se ze 100 g vyrobilo 100 g.
Salám se běžně suší a také má nějakou slupku.
To by byl určitě blevajs.
100/129 * 100 = 77,5 % . Také si myslíš , že učit se matematiku ve škole, je blbost ?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Není to zavádějící reklama. Kdybys někdy udil maso, tak bys věděl, že je to běžné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Ano, je to pravda. Maso bych tam moc nehledala, v tom lepším Poličanu je asi 16% svalových bílkovin. Je to téměř jen tuk, ochucený a obarvený červenou řepou. Pokud bys chtěl maso, tak třeba šunka nejvyšší jakosti obsahuje až 96 % masa. 🙂
http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/na-vasi-strane/velky-test-salamu-polican-vyrobky-jsou-napechovane-tukem-a-cervenou-repou.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lgee

Dej Follow a získáš novy Iphone, pak napis na mail iphoneprize123@gmail.com
https://vm.tik­tok.com/ZMJ3StN­dU/

před 1195 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek