Karelcz

100g výrobku bylo vyrobeno ze 129g masa?

Kolik je tedy masa ve výrobku a jakého? Koupil jsem v Lídlu balený salám Poličan a tam se píše tahle hovadina. Co to je? A kolik tam je tedy masa? % masa se na obalu nepíše!

Jen se píše obecné složení: Vepřové maso atd…Ani nepíše zda to je nějaký sh*it mase nebo ne. Strojně oddělené, jakost masa nic.

Myslel jsem, že již musí psát na výrobku přesné složení a ne tohle. Anebo nějaké úlohy aby si to člověk spočítal…

Myslím, že to je klasicky zavádějící reklama. Je to na logo jako prase a přitom to je k ničemu když se ten salám poté vysuší apod… Mají to psát jasně jako to je jinde. X procent masa a to takového a tyhle nejasné podvody.

Nejlepší odpověď
anonym

To není podvod. Pokud já dělám uzené maso nebo klobásky, tak z kila masa (klobás) v surovém stavu, vyrobím 70–75 dkg hotového výrobku a to u důvodu, že voda obsažená v surovém mase se po uzení odpaří!

Další odpovědi
mosoj

A co je na tom divného ? Divné by bylo kdyby se ze 100 g vyrobilo 100 g.
Salám se běžně suší a také má nějakou slupku.
To by byl určitě blevajs.
100/129 * 100 = 77,5 % . Také si myslíš , že učit se matematiku ve škole, je blbost ?

Emefej

Není to zavádějící reklama. Kdybys někdy udil maso, tak bys věděl, že je to běžné.

marci1

Ano, je to pravda. Maso bych tam moc nehledala, v tom lepším Poličanu je asi 16% svalových bílkovin. Je to téměř jen tuk, ochucený a obarvený červenou řepou. Pokud bys chtěl maso, tak třeba šunka nejvyšší jakosti obsahuje až 96 % masa. 🙂
http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/na-vasi-strane/velky-test-salamu-polican-vyrobky-jsou-napechovane-tukem-a-cervenou-repou.html

Lgee

Dej Follow a získáš novy Iphone, pak napis na mail iphoneprize123@gmail.com
https://vm.tik­tok.com/ZMJ3StN­dU/