Dezerth

1000l vody má 32°C, kolik litrů 10°C vody musím dolít aby měla voda 30°C?

Děkuji za odpovědi a ještě více děkuji za případné vzorce na výpočet.

Odpovědi
anonym

Takto to tu nefunguje…
Navrhni řešení – a my ti je zkontrolujeme…
😉
Ale DÚ k opisování neřešíme!

Dezerth

Aha, čekal jsem nějakou pomoc, nebo někoho kdo to prostě zná a prozradí tady vzorec, takhle si pomáháme na zahraničních webech, ale chápu že tady to funguje asi jinak (asi odpovědi typu Dědy Loudy :)). Nejsem student a jsou prázdniny. :) Zajímalo mě to jen z pohledu bazénu.

anonym

Áha – v tom případě použij trojčlenku…
😉
Bazén – 1000 litrů??? – to je whirpoolka… A ta má (tedy, měla by mít, i chlazení…).
😁

Dezerth

Jsem to chtěl obecně, proto 1000 litrů, když už bych věděl jak na to, tak bych si to vypočetl podle realných hodnot :)