Je pro ledviny nebezpečné 10° a méněstupňové pivo, zvláště ve větším množství?

Viz odpověď da ny na otázku: Je pití alkoholu něčím zdravý?
da ny

Víno na cévy (2 – 6 dl), hlavně červené s naloženou komonicí l. Štamprlička tvrdého ráno (i na tlak), u piva je to 12° Plzeň nebo Radegast
(ideálně sklenka před jídlem, ne po něm…).
Od 60 let se má „pít“ pravidelně radí známý kardiolog (pořad K. Šípa):D
10°a méně stupňové pivo je pro ledviny nebezpečné (zvláště ve větším množství..

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-piti-alkoholu-necim-zdravy

Já myslel, že to dobře propláchne ledviny, což je pro ně blahodárné?
Vypítí více kousku 12° je OK?

Nejlepší odpověď
annas

„Že pivo prospívá ledvinám? To je jen mýtus, říká primářka dialýzy“

Zdroj: https://prerov­sky.denik.cz/zpra­vy_region/ze-pivo-prospiva-ledvinam-to-je-jen-mytus-rika-pri.html

Vím, že kdysi se říkalo, že plzeňské pivo kvůli používané vodě prospívá ledvinám. Podobné složení vody má litovelské pivo. Ale jako to bývá, nízory se mění.

Takže platí všeho s mírou.

Další odpovědi
Kepler

Ledviny může přetížit i vypití velkého množství vody. Příliš velké množství alkoholu zase škodí hlavně játrům. Dvě dvanáctky za den neuškodí ničemu.

Drap

Dlouhodobá spotřeba alkoholu může zatěžovat i ledviny. Jednorázové intenzivní propláchnutí jim může jen prospět. Nemáme v těle však jen ledviny. Konzumaci alkoholu, tedy i piva by měl mít člověk vždy pod kontrolou a dodržet únosnou míru.

mosoj

Alkoholik si své pití vždy nějak zdůvodní.

da ny

Myslete a konejte, jak chcete :D.
Jste strůjcem svého štěstí a do velké míry i zdraví.

Za onoho času se v nemocnicích podávala Plzeň pacientům po operaci žaludku apod.. (Stejně tak diabetikům lahev minerýlní vody./
To pivo nedostávali na ledviny, ale na žaludek…

Po 2 pivech se „pivní násoska“ stane jen průtokovým ohřívačem, zatěžujícím své ledviny.
Jak jsem uvedla v příspěvju, nadměrné množství každé tekutiny (i piva a podle p. Ferdy nízkostupňového) zejména v krátkém čase vypité,, je pro ledviny člověka nebezpečné. Již od 3 – 4l, tedy pokud nepracuje ve vysokých teplotách (slévač, tavič, sklář atp.) .
Tělo se lépe vyrovnáúhospodaří s menším příjmem tekutin, než nadměrným.
😉
Pro dlouhou chvíli:
http://www.ipracha­tice.eu/index­.php/prachati­ce/103-sumava-leci-a-uzdravuje/12085-co-rika-prof-mudr-jan-pirk

https://www.ex­pres.cz/profe­sor-pirk-o-povolebni-situaci-dry-/zpravy.aspx?c=A171207­_115612_dx-zpravy_neos
http://domaci­.eurozpravy.cz/zdra­votnictvi/193874-radikalni-diety-jsou-nesmysl-clovek-je-vsezravec-a-ma-jist-vsechno-rika-slavny-kardiochirurg-pirk/