domiro

1. Na2S2O4 + 2 SO +OH2=>Na2SO4+­S2+SO2+H2O mohla by ta rovnice být takto ?

1.Průběh reakce zapište chemickou reakcí,jestliže produkty reakce jsou síran sodný ,síra,oxid siřičitý a voda. (je to protokol z chemie , vůbec si nevzpomínám jestli sme to na základce delali ale nikdo koho sem se ptala si s tim neví rady … prosim poradte mi ..
Doplňuji:
a když to bude 1. Na2S2O4 + 2SO +OH2=>Na2SO4+­S+SO2+H2O takto ?

Nejlepší odpověď
quentos

nemáte to dobře vyčíslené, nesouhlasí Vám počet atomů síry (šest nalevo, pět napravo). Dále místo S2 bude 2S (síra zřídkakdy tvoří dvouatomové molekuly), ale hlavně – nezdá se mi první ze vzorců, je nějaký divný. Není v něm dvojka nevíc – za tím eskem? Pak se to možná bude vyčíslovat líp
Doplňuji:
stále nesouhlasí síra, tetokrát poměr 6:3 … musí jí být na obou stranách rovnice stejně