Historie úprav

Avatar uživatele

Zeptal/a se – 10.červenec 11:53

Svobodné matky – jaký máte názor na ně? Myslíte, že to mají snazší nebo těžší, než vdané? Proč?

Rodina a vztahy – Děti a rodičovství

Avatar uživatele

Zeptal/a se – 10.červenec 16:41

Svobodné matky – jaký máte názor na ně? Myslíte, že to mají snazší nebo těžší, než vdané? Proč?

Rodina a vztahy – Děti a rodičovství

Doplňuji:
Osobně si také myslím, že samoživitelky nemají všude otevřené dveře a nic jim nepadá do klína.
Z mojí zkušenosti: Dcerka začala chodit do školky, ale vzali mi ji jen na dopoledne. Nastoupila jsem tedy do práce na 5 hodin, abych to zvládala časově. Bydlely jsme samy, žádné babičky v dosahu. Výplata podle toho vypadala, navíc jsme každou chvíli marodily, nejvíc se zánětem stř. ucha. Když už byla dobrá malá, dostala jsem rýmu a zánět dutin já… No a stát mi jako samoživitelce přispěl na dítě částkou 247,– Kč. Měsíčně, samozřejmě. (Není to tak dlouho, jedná se zhruba o rok 2005–06.) Na víc jsem nárok neměla. Možná taky neumím tak křičet jako někteří ☹
Když jsem pak poznala svého nynějšího manžela, částku mi zrovna zvýšili o 2,– Kč! Ale obeslali mě kvůli této úpravě doporučeným dopisem…
Když jsem se po 3 měsících k němu stěhovala, byly zrovna Vánoce. V lednu jsem chtěla zajít na úřad a oznámit nové okolnosti. Předběhli mne – upravili zákony pro výpočty přídavků na děti a dopisem mi oznámili, že na přídavek na dítě již nemám nárok!
(Těsně jsem překročila jejich minimální hranice…)
To byl panečku Kocourkov.
Mělo to jedinou výhodu: OČR jsem mohla na dceru čerpat 16 kalendářních dnů. Jako vdaná mohu jen 9. Že by děti z kompletních rodin méně marodily? Nebo se rychleji uzdravují? Toho jsem si fakt nevšimla…

Andělé – držím palce, vím, jak je to těžké, a to jsem tenkrát měla jen jedno dítě!