Zvyšuje se koncentrace kyseliny šťavelové na podzim? (Trávím se více?)

Mám od lékaře ověřené bezpečné množství (a že by to muselo být sakra množství, aby to cosi vykonalo) šťavele kyselého. Avšak kamarád mne upozornil, že po létu se koncentrace v této rostlině zvyšuje. (Jediná rostlina, kteroužto se vědomě trávím, neboť mi zkrátka chutná.)

Nejlepší odpověď
mosoj

Jako kluci jsme baštili šťovík podzim nepodzim. Občas i zaječí jetel. Nikoho to neporazilo ani nám to nikdo nezakazoval. Předpokládám že ho nesníš nůši. Nicméně moc zdravé to není.