Bronzový

Zvýším PH piva přidáním do něj trochu jedlé sody a bude to zdravotně nezávadné?

Jde mi o to, že mám citlivý žaludek na kyselelé a chtěl bych udělat z Plzeňského piva něco trochu lepšího. Abstinuji již velmi dlouho, ale chtěl bych si čas od času to jedno pivko vypít.Takže jsem použil do 2dc skleničky piva dvě kapky umělého sladidla a není to tak hořké. Mohl bych to zlepšit přidáním jedlé sody a nebo to může být nebezpečné? Nevím jak to mlže reagovat s alkoholem. Jedlou sodu jsem pil jen s vodou. Vím, že jde dávat do jídla. Třeba na snížení kyselosti rajské omáčky je to prý super. Vím, že to nejspíš změní chuť piva, ale o to mi nejde. Rád mám i ten pocit, kdy se cítím mírně opilý. Je to moc fajn :). Hehe asi si říkate to je ale divný dotaz, ale budu rád za váš názor. Jdem i hlavně o to zdali to může být zdravotně závadné když přidám jedlou sodu do piva? Zkuste mi PROSIM odpovědět především na tuto poslední otázku. Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

... aby nevznikla nějaká chemická reakce!

Bronzový

Udává se že jedině pravé plze%nské pivo je jediné ne kyselé ale zásadité!
Pokud by jedlá soda nic moc s pivem neudělala tak minimálně z toho pak bude močka,něco nepitné.Spíše si ale pletete hořkou chuť a kyselou!!!

Zlatý

Plzeňské - tedy, pokud myslíš ´pilsner´ - působí zásaditě - takže nějakými alchymistickými pokusy je leda zkazíš...
;-)

Zlatý

Prazdroj 12o je lék na žaludek a močové cesty. Netřeba upravovat. Jste na nejlepší cestě stát se alkoholikem.

Stříbrný

Zvýšíš a bude. Akorát už to nevypiješ :-) alespoň ne celý půllitr. Pro gecco: teď jsem někde četl, že to s tou zásaditostí Pilsneru je pověra; mě teda nenapadlo měřit jeho pH, ani nemám čím, ale bych si tipl, že i Pilsner je kyselý. Nanejvýš je jeho pH vyšší oproti jiným pivům, ale furt v kyselé oblasti.

celina2johnson@live.com
Hello,
My name is Celina Johnson
i saw your profile today and become interesting to know more about you.
please i will like you respond to me at my private mail address
(celina2johnson@live.com) so that i will tell you more about my self and
also give you my picture. and tell you the reason of contacting you.
remember distance and color dose not matter what matters most is love.
thanks for your understanding. i am waiting for your responds.
yours Celina.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.