Markmoj

Zvýšili byste spotřebu ovoce a zeleniny, pokud by na ní zůstala nižší sazba DPH? nebo byla jinak „dotována“?

Jak často konzumujete ovoce a zeleninu? Řídíte se při jejím nakupování cenou nebo kvalitou? Vybíráte si i podle země původu? Děkuju za odpověď.:)

Nejlepší odpověď
hanulka11

obojí kupuji pravidelně ,nemohu říct, že málo nebo hodně …ale dost a máme to rádi- snad bychom ani víc nesnědli
koupím nač máme chuť a vybírám kvalitní

Další odpovědi
hanny 2

Ovoce a zeleninu jíme denně.Při nakupování se řídím hlavně kvalitou.Podle země původu si vybírám podle možností,hlavně brambory kupuji české u soukromníků­.Spotřebu bych asi nezvýšila,jíme jí dost.

dědapetr

Taktéž nakupujeme dost zeleniny,ale nevím jak to bude jestli zvýší DPH.

coco

Jednoduše ne.Protože v zimě zelenina NORMÁLNĚ v našich zeměpisných podmínkách neroste.Kupuji jen,takovou,kterou naši předkové dokázali přes zimu uskladnit,t.j. kořenová,bram­bory,z ovoce jablka,hrušky…A v lé­tě a napodzim se opět nadopuju.Jinak pro doplnění vitamínů a minerálů mi slouží semínka.