AnnMary

Zvýšení mzdy

Dobrý den, prosím o pomoc pro přítele, potřebuje napsat žádost o navýšení mzdy (má malého synka + jehoí přítelkyně je znovu těhotná), vím, že se moc právě nemá hrát v žádos´ti na city…ale víte jak :)

Byl by někdo tak laskav a něco by vytvořil? (V práci je cca 2 roky, pozice svářeč). Díky moc :)
Doplňuji:
Nic zvláštního, pracuje standardně, žádné problémy, je to menší firma (do 150 zaměstnanců. Vyhledávače jsem samozřejmě zkoušela (jinak bych se nepsala), skoro všude se právě odvolává na výborné výkony nebo dlouholetou praxi, což se u něj příluš nedá použít a sama moc nejsem schopna něco zkloubit dohromady, hlavně mi jde o to ať to má seriozní formální stránku, ať to působí profesionálně…kdyby se někdo takový našel byla bych vděčná (budu ráda za jakkýkoliv návrh, který si případně upravím).

Odpovědi
marci1

http://www.vzory-zdarma.cz/zames­tnani/zadosti/za­dost-o-zvyseni-mesicni-mzdy/

Mc Merkurion

myslím,že se snažíš zbytečně,silně pochybuji,že,jes­tliže není nijak v práci vyjímečný a nepostradatelný,že mu nepřidaj (myslím peníze)

kuros

jediné co zabírá je podle mě sdělit zaměstnavateli , že pokud mu nezvýší už tak podprůměrný plat (obecný problém v ČR) tak podá výpověď. Zároveň dotyčný zjistí, jestli ho zaměstnavtel potřebuje či nikoli. uvádět jako důvod potřeby rodiny je nesmysl.

ivzez

AnnMary,
taková žádost by byla zásadní chyba.

Zaměstnanec by dal zaměstnavateli proti sobě do ruky dost silnou zbraň. Zaměstnavatel by věděl, jak moc je zaměstnanec v této životní situaci na zaměstnání (a mzdě) závislý a mohl by toho zneužívat.

U nekorektního zaměstnavatele by se naopak mohl dočkat snížení mzdy
(zaměstnavatel by věděl, že mu tento zaměstnanec neuteče jinam).

V žádosti o zvýšení mzdy je nutné argumentovat pouze pracovními výsledky. Pokud jde o standardního bezproblémového zaměstnance, není žádný důvod ke zvyšování mzdy. Standardní pracovní výkon a bezproblémové korektní a loajální jednání jsou zaměstnancovými povinnostmi, nikoliv důvodem ke zvýšení mzdy.

Takže přijít s nějakým zlepšovákem – výrobním či provozním
a pak teprve požádat o zvýšení mzdy.

A určitě nežádat písemně.
Objednat se k nadřízenému nebo k vedení frimy
a jednat o zvýšení mzdy osobně!