Zvýšení alimentů

Dobrý den, mám přítele, oba jsme rozvedeni a máme spolu 2,5 leté dítě. Žijeme spolu v jedné domácnosti. Přítel má z bývalého manželství 2 děti, 13a15let. Vyměrené alimenty soudem činí 2.400,–-Kč. Jeho bývalá žena podala k soudu žádost na zvýšení alimentů. Bohužel naše finanční situace to nedovoluje. Máme cca příjem 23.000Kč, výdaje cca 20.000Kč. Jsou v tom započítány i půjčky. Jak se můžeme bránit,nebo jaké můžeme doložit doklady o tom, že nemůžeme platit víc, dokud se situace nezlepší. Děkuji Juchelková

Nejlepší odpověď
kropitko

Mám obdobný problém,mám rodičovský příspěvěk,pří­davky,sociální příspěvek,manžel je dlouhodobě nezaměstnaný,musím platit 3.000 na dceru,i přesto,že mám další děti v péči. Na které jejich otec platí/neplatí 3.000,– .Žádala jsem v momentě,kdy jsem nastoupila na mateřskou o snížení výživného,nebylo soudem vyhověno. Sociální pracovnice u soudu řekla,že nejsem schopna hospodařit(z cca 14.500,– kč),tak ať platím i nadále 3.000,–. Nemám žádný majetek, manžel má akorát 2 auta v hodnotě cca 60.000,–které nabyl před sňatkem, i kdyby měl něco víc,tak já na to nemám nárok,jelikož máme předmanželskou smlouvu. Teď na mě bývalý podal trestní oznámení pro neplacení,tak musíme prodat auta,abych to mohla doplatit,abych nebyla odsouzena. Druhý bývalý mi v této chvíli dluží na výživném přes 100000,– nikoho to nezajímá. Takže v mém případě byl upřednostněn pouze zájem jednoho dítěte,zbývající děti, mají jíst kořínky.

no jen jsem tím chtěla říct,že všechno je možné

Další odpovědi
martina1

tohle je těžké,ale myslíte,že 2400Kč na dvě děti,které půjdou studovat je moc?Přítel měl myslet hlavně na děti,když jste si půjčky braly.Jinak se u soudu i na sociálce posuzuje pouze příjem a né výdaje.To mi bylo řečeno,když mi nabízeli přídavky,které jsem ani nechtěla.Máme vysokou hypotéku,takže nám zbývá 4000Kč měsíčně,ale příjmy máme vysoké a od státu nedostanu ani korunu na děti,pokud si je sami nevyděláme.

doris

Pokud spolu žijete v jedné domácnosti, tak se u soudu bude posuzovat příjem vás obou, do přijatých příjmů se bude započítávat i výšivné, které dostáváte, ale neodečítá se placené výživné (které platí váš partner), ani žádné půjčky. Proto se bude nová výše výživného vyměřovat pouze z příjmů – ne z vašich výdajů, připravte se na to, že se pravděpodobně částka zvýší, protože starší dítě již přesáhlo 15 let, což je hranice, kdy je výšivné nejvyšší (stejně tak i životní minimum dítěte od 15 let je nejvyšší – větší než na dospělého). Počítala bych i s tím, že výše výšivného se zdvojnásobí. Oni vám sice odečtou životní minimum na vaše společné dítě (pokud nepracujete, tak i na vás), ale tak malé dítě má živ.minimum nejmenší, takže vám to moc nepomůže – tak bych předpokládala, že to dopadne.