Avatar uživatele
GangstaHelper

Zvuky z topení!

Tento problém mě trápí už dlouhá léta, ale nikdy to nebylo tak hrozné, nebo jsem měl tvrdší spánek.

Lupání v topení. Tyto šílené zvuky se ozývají z topení nebo trubek, nedá se při tom usnout, když zaberu, tak mě to probudí :( Frekvence je různá, od 5 úderů za vteřinu až k 1 za 3 vteřiny. Vetšinou se prodleva zkracuje a pak zas prodlužuje, pak je klid. Topení mívám na 1–2 stupni z 5.

Pomoc :-<
Doplňuji:
O tom už jsem slyšel, ale většinou se tím opravovalo, že topení netopí. Bydlím v paneláku (družstevní), takže bych měl zavolat nějakou údržbu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5180 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cukrar

zavzdušněním to určitě není, je to jen fyzika. Změna teploty v topení, roztahování a smrštování materiálu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fortin

Rány v potrubí Ú. vytápění by se měly projevovat ráno při zatápění, to je kolem 5. hodiny, a v noci kdy se potrubí ochlazuje po 21:30. Tohle bylo slyšet po celá léta, bohužel nepamatuji si přesně kdy to skončilo. Jestli po přestavbě kotelny na tuhá paliva (nově) na plyn, nebo opravou v kotelně. Měl jsem za to, že rány způsobuje pohyb pevně přimontovaného rozvodu třeba v ocelových rámech nebo objímkách. Tohle tady nevyřešíme. Co třeba sdružení nájemníků. Přes léto se většinou nic neopraví, počká se až na zimu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Musíte provést odvzdušnění topení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bourak

termoventil musí byt nastaven na všech topeních na stejny stupěn.Jinak ochlazená voda přiteče do horkě vody a tím vzniká v topení napětí.popřípadě múžebýt ventil na některých topení i zastaven

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fira

Tenhle problém se dá odstranit snadno.Každé topení má expansní nádoby a ty je třeba zkontrolovat.Tzn dopustit vzduch.Natlakovat je na předepsaný tlak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bartt13

sssssasssssoo­ooooooooooooo­oouuuuuuuuuuu­uuuuuuuuuuuhhhhhhhhhhhhh­hhhhhhllllllllllllllllll­lllllllllllllla­aaaaaaaaaaaaa­aaaaaaaaaaaas­ssssssssssssssssssssssss­siiiiiiiiiiii­iiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmmm­mmmmmmmmmm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kittinka

Myslím že to je bud technická závada nebo tam máte myš

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek