Bronzový

Zvuky z topení!

Tento problém mě trápí už dlouhá léta, ale nikdy to nebylo tak hrozné, nebo jsem měl tvrdší spánek.

Lupání v topení. Tyto šílené zvuky se ozývají z topení nebo trubek, nedá se při tom usnout, když zaberu, tak mě to probudí :( Frekvence je různá, od 5 úderů za vteřinu až k 1 za 3 vteřiny. Vetšinou se prodleva zkracuje a pak zas prodlužuje, pak je klid. Topení mívám na 1-2 stupni z 5.

Pomoc :-<
Doplňuji:
O tom už jsem slyšel, ale většinou se tím opravovalo, že topení netopí. Bydlím v paneláku (družstevní), takže bych měl zavolat nějakou údržbu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

zavzdušněním to určitě není, je to jen fyzika. Změna teploty v topení, roztahování a smrštování materiálu.

Další odpovědi:

Bronzový

Rány v potrubí Ú. vytápění by se měly projevovat ráno při zatápění, to je kolem 5. hodiny, a v noci kdy se potrubí ochlazuje po 21:30. Tohle bylo slyšet po celá léta, bohužel nepamatuji si přesně kdy to skončilo. Jestli po přestavbě kotelny na tuhá paliva (nově) na plyn, nebo opravou v kotelně. Měl jsem za to, že rány způsobuje pohyb pevně přimontovaného rozvodu třeba v ocelových rámech nebo objímkách. Tohle tady nevyřešíme. Co třeba sdružení nájemníků. Přes léto se většinou nic neopraví, počká se až na zimu.

Zlatý

Musíte provést odvzdušnění topení.

termoventil musí byt nastaven na všech topeních na stejny stupěn.Jinak ochlazená voda přiteče do horkě vody a tím vzniká v topení napětí.popřípadě múžebýt ventil na některých topení i zastaven

Pokročilý

Tenhle problém se dá odstranit snadno.Každé topení má expansní nádoby a ty je třeba zkontrolovat.Tzn dopustit vzduch.Natlakovat je na předepsaný tlak.

Pokročilý

sssssasssssooooooooooooooooouu uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuhhhhhhhhhh hhhhhhhhhlllllllllllllllllllll lllllllllllaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaasssssssssssssssssssssss sssiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmm mmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Myslím že to je bud technická závada nebo tam máte myš

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.