GangstaHelper

Zvuky z topení!

Tento problém mě trápí už dlouhá léta, ale nikdy to nebylo tak hrozné, nebo jsem měl tvrdší spánek.

Lupání v topení. Tyto šílené zvuky se ozývají z topení nebo trubek, nedá se při tom usnout, když zaberu, tak mě to probudí :( Frekvence je různá, od 5 úderů za vteřinu až k 1 za 3 vteřiny. Vetšinou se prodleva zkracuje a pak zas prodlužuje, pak je klid. Topení mívám na 1–2 stupni z 5.

Pomoc :-<
Doplňuji:
O tom už jsem slyšel, ale většinou se tím opravovalo, že topení netopí. Bydlím v paneláku (družstevní), takže bych měl zavolat nějakou údržbu?

Nejlepší odpověď
cukrar

zavzdušněním to určitě není, je to jen fyzika. Změna teploty v topení, roztahování a smrštování materiálu.

Další odpovědi
fortin

Rány v potrubí Ú. vytápění by se měly projevovat ráno při zatápění, to je kolem 5. hodiny, a v noci kdy se potrubí ochlazuje po 21:30. Tohle bylo slyšet po celá léta, bohužel nepamatuji si přesně kdy to skončilo. Jestli po přestavbě kotelny na tuhá paliva (nově) na plyn, nebo opravou v kotelně. Měl jsem za to, že rány způsobuje pohyb pevně přimontovaného rozvodu třeba v ocelových rámech nebo objímkách. Tohle tady nevyřešíme. Co třeba sdružení nájemníků. Přes léto se většinou nic neopraví, počká se až na zimu.

ten který je

Musíte provést odvzdušnění topení.

bourak

termoventil musí byt nastaven na všech topeních na stejny stupěn.Jinak ochlazená voda přiteče do horkě vody a tím vzniká v topení napětí.popřípadě múžebýt ventil na některých topení i zastaven

fira

Tenhle problém se dá odstranit snadno.Každé topení má expansní nádoby a ty je třeba zkontrolovat.Tzn dopustit vzduch.Natlakovat je na předepsaný tlak.

bartt13

sssssasssssoo­ooooooooooooo­oouuuuuuuuuuu­uuuuuuuuuuuhhhhhhhhhhhhh­hhhhhhllllllllllllllllll­lllllllllllllla­aaaaaaaaaaaaa­aaaaaaaaaaaas­ssssssssssssssssssssssss­siiiiiiiiiiii­iiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmmm­mmmmmmmmmm

Kittinka

Myslím že to je bud technická závada nebo tam máte myš