Maggie.b

Zvuk z mikrofonu v jednom sluchátku.

Ahoj, když něco namluvím já do mikrofonu a pak to pustím, jde to slyšet jenom v jednom sluchátku. Prosím o pomoc!

Odpovědi
Alesh

To je jasný, ne? Klasický zvuk je v dnešní době stereo, tzn. že máš levý a pravý kanál neboli 2 audio stopy. Pokud zvuk nahráváš přes 1 mikrofon, pak nelze nahrát nic jiného než mono. Ale to pak přehrávač rozpozná, že zvuk má jen jednu stopu a pošle ji do obou repráků. Ty máš problém v tom, že buďto: ten přehrávač je blbej a pošle jen tu jednu stopu do jednoho z repráků a nebo, což je i pravděpodobnější, že ten SW, který to zaznamenává, tak zapíše obě stopy (jakoby stereo), ale zapíše to jen do jedné a tu druhou sice vytvoří, ale nechá ji prázdnou a pak ti zkrátka ten přehrávač přehraje i tu prázdnou stopu (ticho). Zkus to zanalyzovat, změnit třeba nahrávací soft, prolézt jeho nastavení či případně jen výsledná audia zkonvertovat na mono.