Jrkuft

Zvláštní bílý maják na střeše auta, co to je?

Nevíte někdo, co je zač takový bílý kvádr na střeše auta? velikostně asi jako normalní maják u policie.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Takové auto už také jsem viděla. Na tom bílém bazmeku měli napsáno „Rozvoz pizzy“, co to může znamenat, opravdu netuším.

Další odpovědi
zzzlatokopka

Pokud nemá homologaci, což určitě nemá, tak svítit nesmí.

Já jednou dostala pokutu za to, že jsem rozsvítila ostřikovače, svítilo to modře, a nebyla na ně homologace, stálo mě to 1000kč:-(((

cukrar

Pokud nemáte foto, jde jen o spekulaci.
Na vozidle nesmí svítit dopředu žádné jiné světlo, nežli bílé či žluté barvy. Jen oranžové blikny.

lukas.zmizik

jestli je to na autě celní správy, tak to je součást techniky pro komunikaci s mýtnými jednotkami na kamionech a busech…stačí když předjede kamion a za jízdy pozná zda platí nebo neplatí mýtné