kapka

Zvládnu sama přeinstalaci Windows 7 na netbooku emachines?

Byla jsem v servisu, bylo mi doporučeno přeinstalovat Windows. Chtějí za to asi 500,–Kč. Na netu pořád čtu, jak je to snadné, ale ve skutečnosti se pořádnou, mně srozumitelnou radu, kde na co mám kliknout a jak přesně postupovat nedozvím. Nebo ty rady možná nechápu, když nevím, co si pod tím mám představit.
Mám netbook, tedy nemá CD mechaniku, ostatně nemám ani žádné instalační CD. Netbook je starý asi tak jeden rok, štítky vzadu už jsou nečitelné, takže nevím ani key. Budu ho k přeinstalaci potřebovat? Mám ještě jeden notebook, je mnohem starší a štítky jsou krásně čitelné. Nevím, proč se na tomto tak rychle smazaly.
Přeinstalace mi byla doporučena z důvodu, že je nefunkční heslo na účet správce. Už jsem to tady řešila, to už je dlouho. Heslo, které jsme znali tři lidé, najednou přestalo fungovat, ohledně tohoto mi prosím neraďte, abych si vypla caps lock nebo tak něco.
Jestli někdo ví, jak to heslo prolomím /bez CD mechaniky/, tak bych to uvítala. Jinak prosím radu, jak na tu doporučenou přeinstalaci. Je to opravdu tak snadné nebo mám obětovat pět set? Bude vadit, že nevím key? Kde ho případně dodatečně zjistím? Děkuji

Nejlepší odpověď
beer

Rozhodně to není práce pro začátečníka či uživalete, nezkušeného s instalací systémů. Doporučuji zkušeného kamaráda, nebo ten servis.

Další odpovědi
iceT

Já za přeinstalaci zaplatila 800,a posléze jsem se dozvěděla,že snad kamarád od bráchy by mi to taky předělal a za pusinku.Na ostatní dotazy neodpovím,jelikož s ntb umím pracovat tak na 10%,ale radši bych ty peníze obětovala.

Michal Kole

Zálohy u netbooků jsou na disku, Stačí se dostat do recorvery utility a obnovit (Návod je v manuálu notebooku)

suaeda

Přeinstalaci windows jsem dělal už od starých 3,11 až po dnešní win 7. Řekl bych, že je to snadnější než u starších systému. Ale pokud jste přeinstalaci OS nikdy neprováděla, tak bych řekl nějakému zkušenějšímu kámošovi. Poprvně je dobře instalaci provádět s někým zkušenějším. A myslím, že to bude levnější než v prodejně. Mě kamarád/i(-ky) za to dávají většinou dobré kafe.

anonym

Nerozumím tomu také,raději bych to zacvakala,máš po starostech.Ani tady to nedoporučují se do toho pouštět.Návod jsem četla vícekrát-a jsem z toho pořád jelen.

Zdroj: http://forum.zi­ve.cz/viewtopic­.php?f=1864&t=1097544

Hlada

To, co vám udělá servis, není žádný problém. Problém je to, co stejně musíte udělat sama. Nejdřív si zjistěte klíč. Bez něj se legální instalace neobejde. Jestli ho nepřečtete ze štítku nebo z návodu, použijte ProductKeyFinder. Zazálohujte si data. Napište si seznam programů, k licencovaným najděte klíče. Všechno se bude muset instalovat znova. Jak píše Michal, ntb bude mít nejspíš záložní soubory na jiném oddíle disku. Nebylo by od věci zkopírovat si je na flashku. Vlastní instalace není žádný problém, probíhá automaticky, na internetu najdete spoustu podrobných návodů.
Stejně bych se ale snažil nejdřív rozlousknout heslo pomocí ophcracku nebo různých návodů na netu. Jeden z nich jsem dal do odkazu.

Zdroj: http://www.pc-help.cz/viewto­pic.php?f=39&t=­33412