dudu

Zvládne WiFi rychlejší internet?

UPC nám jako bonus poskytne internet 60Mb/s, namísto dosavadních 10 Mb/s. K přenosu signálu používáme wifinu WL-520GC. Zvládne tento router šířit 6-ti násobek dat bez problémů? Dosud fungoval bezvadně.Jak se zrychlení toku dat projeví na činnosti Ntb. HP Compaq 6830s 17"?
Děkuji za názor, resp. informaci.

Nejlepší odpověď
casey

Rychlost se jiste projevi.
Router i tvuj ntb umi 802.11g u cehoz je limit 54 Mbit/s.
Rychlost tedy tvoje sit brzdit nebude.

Další odpovědi
Hlada

Asus WL-520gC je router, který vysílá na 2,4 GHz, IEEE 802.11g/b. Při silném signálu zvládá přenos do 54Mb/s, jinak se automativky přepne na b, t.j. 11Mb/s.

mosoj

Je to o těch normách b.. g atd. To lze najít na netu.
Rychlost ale není všespasitelná. Rozhodující je odezva ( ping). Klidně se může stát že budeš mít několikanásobnou rychlost ale když bude ping dlouhý vůbec to nepoznáš a pracovat s netem půjde špatně.
Také je dobré se podívat na stabilitu připojení ( kolísání rychlosti).

Moje zkušenosti praví, že pokud je ping do 20 ms a stabilita 90%, klidně mně stačí rychlost 2 Mbits. Víc prostě nevyužiji.

To co se nabízí určitě není garantovaná rychlost. Jaká byla skutečná při agregaci ?

Na druhé straně jestli je to za stejné peníze proč se bránit. Horší to zřejmě nebude.