Avatar uživatele
Vladislav97

Zvire se vzteklinou

Jak dlouho muže kocour žít se vzteklinou? Mě totiž kousl už asi před dvoumá dnima…sice jsem ho dráždil, ale taky je pouze doma, takže snad jinde by ji chytit nemohl. A já se ptám pro ověření, jak dlouho takové zvire muže žít se vzteklinou. Děkuji!
Doplňuji:
Nene, nebyl. Ale je pravda, ze kocour se nachází jen doma anebo na balkoně. Ale já ma spíše celkový strach o ty nemoci…jinak dekuji za odpovědi!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4219 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Inkubační doba u vztekliny je 10 dní až 6měsíců u lidí i zvířat. Takže příznaky vztekliny ty nemáš, u kocoura není jistého nic. Předpokládám, že tě kousnul a rána bolí. Rána je infikovaná, zvíře má v tlamě miliardy ze zbytků potravy mikrobů. Vzteklina se projevuje jinak než bolestivostí rány. Nemocné zvíře má projevy nervového ochrnutí. V každém případě nech kocoura vyšetřit a hlavně OČKOVAT proti vzteklině.
Doplňuji:
Povinné očkování se týká psů, ale každé teplokrevné zvíře může přenášet vzteklinu a nakazit se. Očkování kočky, která se údajně sice zdržuje pouze v uzavřeném prostoru není rozhodně na škodu a není to nikterak nákladná záležitost a za ten klid to stojí.

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Může žít poměrně dlouho. Důležitá ale je skutečnost, jestli chodí ven. Pokud ne, nebál bych se. Ona totiž taky vzteklina je dost vzácné onemocnění..
Takže chodí-li ven, je vidět na něm markatně jiné chování ap., navštiv lékaře.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Seber kocoura a maž s ním na veterinu ke zjištění zda není nakažený !!!
Jinak je to hazard mít doma neočkovaného kocoura !! Očkování koček sice povinné není, ale nyní vidíš že se to vyplatí.
Čekat na to až pojde kocour, tě v případě infekce nezachrání.
Doplňuji:
Vzteklina je smrtelná nemoc!

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Zvíře se vzteklinou ve vyšším stádiu je malátné,útočné, celkově ne moc vizuálně zdravé.
Takže lze předpokládat, že kocour byl vzteklý protože jsi mu nedal klid a ne od nemoci
Nicméně máš dvě možnosti. Nechat to osudu a nebo jít k lékaři.
Jinak pokud mají veterináři vyšetřit dobře vzteklinu, tak musí do mozku či míchy zvířete.
Nezřídka lékaři raději u lidí zahájí preventivní léčbu, zejména když se nenajde původce kousnutí apod. Potom pacientä čeká trochu nepříjemné léčení. Neslyšel jsem nikoho, že by si tu léčbu pochvaloval.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

A Ty čo ? Bol si už na infekčnej ambulancii ?
Doplňuji:
Nášho psa dávame očkovať každý rok. Chudák, už má 15 rokov. S veľkou hrdosťou nosí známku od veterinára. Každý rok má inú farbu. A zapísané v pasporte.

Upravil/a: isteron

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
isteron

Absolvoval som preventívne očkovanie proti benote. Odnášal som neznámeho psa z cesty, kde ho zrazilo auto a od bolesti ma pohrýzol. Ak som si zaplatil 5 × 500 Sk, nemusel som ísť do infekčného oddelenia ležať. Navyš sa dávala injekcia do svalu v priebehu 2 mesiacov 5 krát. Ale za vlastné !

před 4218 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek