Karelcz

Zvětšují se žíly a dají se zašít?

Zvětšují se časem u lidí žíly? Při cvičení ano a to je tuším způsobeno zvýšením prouděním krve. Ale běžně v klidu? Co na to má vliv?
A když se nějaká velká žíla například přeřízne. Jak to lékař napraví? Zašije? Asi nevadí když je nějaká část přerušena na trvalo.

Zmenšit se předpokládám nedají, jestliže se již zvětšily.

Nejlepší odpověď
arachis

Žíly se zašívají po svém obvodu jako by chtěl někdo přišít ustřižený rukáv. Taky se to nesešije skrz, to by tam nedostal ruku. A vadí když je žíla přerušna natrvalo, mohla by odumřít i končetina. Musí se udělat náharda nebo obchvat na jinou žílu A to i v případě ampuce končetin.

Další odpovědi
Drap

Sami o sobě se žíly nezvětšují, spíše vyšším věkem se zmenšuje jejich průměr. Zarůstáním. Pokud se přetrhne , nebo je potřeba ji nahradit, tak se celkem běžně sešívají.