kamila44444

zvětšení obrazu

Nainstalovala jsem hru na notebook a chtěla si ji zahrát, ale jak jsem ji zapla, zjistila jsem, že je malý obraz. Někdy se to na noťasu stává, že se „obraz“ té hry musí zvětšit. Jak to mám udělat? Děkuji
PS: Snad rozumíte co myslím :)
Doplňuji:
led: Ano, pochopila :) Zkoušela jsem to, ale pořád to nejde. Hru jsem si stahovala a vypalovala, i tak by to mělo jít. Je to už starší hra. Je z roku 2009.

Odpovědi
pl4toon

Možná displej nepodporuje nižší rozlišení ve hrách. Některé integrované čipy to prostě neumí. Nejspíš budete muset ve hře nastavit nativní rozlišení displeje, abyste měla obraz „roztažený“ na celou obrazovku. Ale takové rozlišení zase nemusí zvládat HW notebooku. Nezbývá než vyzkoušet.

led

1 – na odkaze programu si kliknite na vlastnosti
2 – stlačte označenie karty „kompabilita“
3 – zaškrtnite „spustiť s nastavením rozlíšenia obrazovky 640×480“
4 – potvrďte
okno sa zavrie a môžte kliknutím na odkaz spustiť hru. Obrazovka automaticky (s krátkym zatmením) prejde do VGA rozlíšenia známeho zo starých „pravekých“ počítačov. Po skončení hry sa automaticky vráti späť k pôvodnému rozlíšeniu.
Snáď som otázku pochopila správne :)
Veľa šťastia v hre.
PS.
Tento spôsob možno použiť aj pri iných programoch, napríklad v kompabilite si nastaviť režim spolupráce so starším systémom Windows, od súčasného až po Win 95. Doporučujem pri starších programoch.
Doplňuji:
Doplňte do diskusie krátky údaj o hre, doporučenú konfiguráciu (systém, rozlíšenie,veľkosť, rýchlosť procesoru,…). Naslepo sa ťažko radí, dokážu to asi len ľudia veštiaci z čarovnej gule.

praivo

Nebylo by na škodu uvést, co je to za hru a na jakém OS běží.