Zvětraliny…To asi pravda nebude, co?

Dobrý den…

Můžu se zeptat jestli zvětraliny napomáhají zvětrávání??????????­??
Děkuji předem

Nejlepší odpověď
quentos

Zvětralina je naopak výsledek zvětrávání – tedy zvětralá hornina. Jak už bylo uvedeno, v omezené míře možná, ale nejsou rozhodujícím faktorem.

Další odpovědi
Hamon

V omezené míře ano, zejména na povrchu. Působí na podloží.

anonym

Zvětraliny jsou spíše „produktrem“ zvětrávání. A tento jejich stav způsobují přírodní podmínky.

Krakis

Zvětraliny vznikají přírodními podmínkami a ne zvětralinami.To je jako bys říkala,že uhlí napomáhá uhelnatění… 🙂