Avatar uživatele
Registrovaný

Zůstanuli dobrovolně doma a mám dítě (7let, chodí do ZŠ) a jediný příjem je od manžela. Jak to je s ZP a SP?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Vím, že existuje platba státem pro ženu v domácnosti, ale přesně nevím, kde začít. Šla bych na pracák, tam by to měli vědět.


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud je vašemu dítku 7 let, tak ZA VÁS pojištění PLATÍ STÁT (§ 7 zákona o veřejném zdrav.pojištění)

Příští rok už však budete muset ´svoji´ zdravotní pojišťovně platit minimální částku, které v tuto chvíli činí 1.080 Kč / měs. (13,5% z minim.mzdy 8.000 Kč)

A problematiku nepovinného SOCIÁLNÍHO pojištění vám detailně objasní případně i na vaší pobočce zdrav.pojišťovny.

-----------
§ 7/1.L
Stát je plátcem pojistného(...)za(...) osoby celodenně osobně a řádně pečující alespoň o jedno dítě do sedmi let věku.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/vzp/cast2.as px

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.