Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Zůstane OS Android v paměti tabletu i po trvalém odpojení baterie od matheboardu?

Dobrý den,
mám poškozený matheboard tabletu (ulomené USB micro) a jeho opravu budu řešit výhledově (až po zjištění, jak USB,bez poškození tišťáku, spolehlivě připájet). Nyní ale, na určitou dobu, bude deska odpojena od baterie. Můj dotaz zní- zůstane OS Android v nějaké pevné paměti na desce, nebo je uložen v paměti, která potřebuje napájení. Mám dojem, že u PC je malá vnitřní baterie, která v něm OS udržuje. Ale nevím přesně, jak je to u tabletů a mobilů. Jde zřejmě o triviální dotaz, ale nemám dostatek času, abych předmětný problém hledal na netu. Znalci, poraďte „troubovi“. Za odpověď díky.
P.S. Mé „okolí“ se stará, abych měl stále co řešit a opravovat a tak volím tuto schůdnější a jednodušší cestu.

Zajímavá 0 před 2651 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dubraro

U Androidu jsou soubory OS uloženy v nevolatilní paměti typu flash nebo eMMC. Ta se jeví jako interní SD karta. Při startu se potřebné části zavedou do operační (volatilní) paměti RAM, odkud se provádějí. Takže při odpojení baterie nedojde ke ztrátě OS ani aplikací (tak jako se neztratí obsah USB flash nebo paměťové karty).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Nelze vyloučit, že někdo používá nějaké divné a nestandardní řešení. Standardně je ale tablet vybaven flash pamětí, ve které je systém, programy i data bezpečně uložen i bez napájení.
U PC je BIOS standardně také ve flash nebo EEPROM paměti. Systém a vše ostatní bývá na disku (magnetickém, nebo SSD). Baterie na MB slouží pro napájení vnitřních hodin a pro zálohování malé paměti s nastavením BIOSu. Při výpadku tohoto článku a startu PC se provede přenastavení parametrů biosu na defaultní hodnoty.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

dubraro- díky za odpověď, vše jasné 🙂

před 2651 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek