Deter

Zumba – co je na ní tak úžasného?

V posledních měsících pozorujeme nárůst oblíbenosti tohoto tance. Nazval bych to až šílenstvím. Co je na ní tak úžasného? Vždyť zatančit na svižnější muziku si můžete i bez nakupování předražených DVD, či kurzů.
Doplňuji:
hanulka11: Tak to jo, tohle beru. Věř mi, že to, co popisuješ, detailně znám :) Asi je to evoluce.. za chvíli Zumba opadne a přijde něco novýho..

Nejlepší odpověď
hanulka11

jistě můžeš si zatančit i jinak , ale tu atmosféru pravou nezažiješ . Když se sejde hodně lidí se stejným nadšením k tanci , natřásají svá těla do zvuků hudby , potí se , úsměvy ale neztrácejí z tváře- měl bys to jednou zažít a pochopil bys .

Je to stejné jako když začal aerobic, pilates…a když přijde něco nového-bude to zase šílenství …tomu věř
Doplňuji:
jasně a o tom to je, ale pochybuji, že si někdo kupuje domů DVD a tancuje při něm doma – to postrádá veškerou atmosféru

Další odpovědi
kocickaaa

také to nechápu…, ale když se to někomu líbí. proč ne…

iceT

Zumba přišla na svět koncem 90 let,to když si cvičitel aerobiku zapoměl hudbu na svou hodinu a měl s sebou jen latinoamerické skladby.Hodina se líbila a zumba se tak rozšířila po světě.
Zumba je asi pro lidi,kteří neradí cvičí,ale chtějí pro sebe něco udělat a tanec je přece zábavnější než jízda na rotopedu…
A proč si doma neudělat soukromou třískotéku,že?

Janichkah

To fakt nevím, příjde mi to jako cvičení pro blázny. Vůbec se po tom nehubne, těmito rychlími pohyby akorát přepálíte kardio takže tělo nespaluje tuky ale svaly. nejvíce se hubne při středně rychlém až pomalem cvičení a né při nesmyslném natřásání (většina cvičitelek zumby a aerobiku mají velkou prde… všimněte si :D)