Avatar uživatele
Registrovaný

Zučtovací období

Do kdy nejpozděj je zaměstnavatel povinný mě vydat potvrzení o ročním příjmu pro učeli vrácení daní,tak abych to stihla v pořádku podat na patřičný uřad já.Cuká se,co v takovém případě dělat?Díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Do 15.2.2010

Upravuje to Zákon o daních z příjmu (§ 38ch, odst. 1)

A ještě pro zajímavost přikládám info, kdy zaměstnanec MŮŽE požádat o roční zúčtování:

* Měl ve zdaňovacím období příjmy jen od jednoho plátce.
* Pobíral příjmy od více plátců, ale jednotlivé zaměstnavatele ve zdaňovacím období měl postupně za sebou.
* Podepsal u všech těchto plátců prohlášení k dani podle § 38k odst. 4 a odst. 5 ZDPř a to po nástupu k plátci do 30 dnů.
* Neuplatňoval odečet úroků z hypotečního úvěru banky.
* Písemně požádal o roční zúčtování posledního z plátců daně ve zdaňovacím období, nejpozději do 15. února po skončení posledního zdaňovacího období.
* Nepodal nebo není povinen podat daňové přiznání.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.