Avatar uživatele
Damiana

Ztuhlost v ruce

Poslední dva měsíce mám po ránu úplně ztuhlou pravou ruku (od zápěstí až po konečky prstů). Nejdřiv jsem myslela, že je to z přeležení. Pár minut trvá než jí rozhýbám. Je to dost nepříjemné. Byla jsem na neurologii a výsledky jsou OK, i EMG vyšetření. Žiju zdravě, nepiju alkohol, nekouřím. Máte podobné zkušenosti nebo víte, co to znamená? Díky.
Doplňuji:
Ne ne, na karpály mě právě vyšetřovali, ty to nejsou. Ale ta krční páteř… Jakou terapii máte, prosím, na mysli?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? aramah, hanny 2, barnajka před 4470 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Něco podobného mne kdysi taky potkalo a ukázalo se, že je to od krční páteře. Ráno mi zůstaly tři prsty jako ochrnuté a po rozhýbání druhou rukou to trošku povolilo. Po terapiích se problém už neobjevil, ale dlouho jsem musela spát ve vysokém límci.
Doplňuji:
Bylo toho víc, snad si na všechny vzpomenu. První byla >manipulace< – terapeut si sedl na vysoké lůžko, já před něj na normální židli, musela jsem se uvolnit. On mne držel z obou stran hlavy a nečekaně s ní trhnul, až jsem měla pocit, že s ní někam odejde. Druhá byla >trakce< – dali kolem krku obojek, který byl zavěšený na konstrukci a hlavu mi vytahovalo závaží na druhé straně. Po této terapii jsem musela nějakou dobu mít na krku vysoký límec. Další byly >včeličky< – 6 injekcí pod kůži za zadní straně krku, docela pálily. Pak ještě akupunktura a nakonec obstřik přímo do zápěstí. Už nevím, jak dlouho to celé trvalo, ale v límci jsem spala apoň půl roku. Tak jsem si na něj zvykla, že mi pak chyběl.

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanny 2

Může to být syndrom karpálního tunelu neboli útlakový syndrom je – způsoben poškozením nervu v karpálním tunelu. Vzniká při úrazu, zánětu šlach či vazů nebo přetížením zápěstí. Karpální tunely se projevují mravenčením, bolestí nebo necitlivostí prstů na rukou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví