Ztratila jsem obcansky prukaz,je mozne zazadat o jeji vystaveni do trech dnu?

ztratila jsem obcansky prukaz,je mozne zazadat o jeji vystaveni do trech dnu? u pasu to jde,ale nevim jak je to s obcankama

Nejlepší odpověď
kropitko

Já tvrdím,že to nejde,ale už jsem se u podobné otázky střetla s jedním uživatelem,který tvrdil,že to jde…

Další odpovědi
1popelka1

Občanský průkaz bude vydán do 30 dnů od předložení všech dokladů potřebných pro jeho vydání příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, případně do 30 dnů ode dne, kdy žádost byla příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností postoupena
Doplňuji:
Na žádost občana se z důvodu ztráty, odcizení, poškození nebo zničení občanského průkazu vydává občanský průkaz s platností 1 měsíc, ve lhůtě kratší než 30 dnů – tento občanský průkaz může být vystaven pouze v případě, že byla současně podána žádost o občanský průkaz vydaný ve lhůtě 30 dnů. (Za jeho vydání se vybírá správní poplatek 100 Kč).
http://www.pra­ha12.cz/urad-mc/zivotni-situace/oed-01.html

Zdroj: http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady.aspx

anonym

Dostanete prozatímní doklad,alespoň já jej dostal a oznámí vám termín,kdy si můžete pro novou přijít.
Ale to už je tak asi 2–3 roky,je klidně možné,že je to jinak.A je velký rozdíl,jestli nahlásíte ztrátu,nebo odcizení.

panenka

Lhůta vyřízení OP JE 30 dní ihned vám můžou vystavit jen náhradní doklad který vám bude platit než nový občanský průkaz dostanete. Za vyřízení nového OP budete platit 100 kč.

C-system

1popelka1-.....ANO JE TO PRAVDA JA JSEM TAKE ZTRATIL OP A POTREBOVAL JSEM UVER TAK JSEM POZADAL O OP NA 1 MESIC ZA POPLATEK 100KC BYLA VYSTAVENA ZA TYDEN OD ZADOSTI