Ztratila jsem obcansky prukaz,je mozne zazadat o jeji vystaveni do trech dnu?

ztratila jsem obcansky prukaz,je mozne zazadat o jeji vystaveni do trech dnu? u pasu to jde,ale nevim jak je to s obcankama

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já tvrdím,že to nejde,ale už jsem se u podobné otázky střetla s jedním uživatelem,který tvrdil,že to jde...

Další odpovědi:

Zlatý

Občanský průkaz bude vydán do 30 dnů od předložení všech dokladů potřebných pro jeho vydání příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, případně do 30 dnů ode dne, kdy žádost byla příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností postoupena
Doplňuji:
Na žádost občana se z důvodu ztráty, odcizení, poškození nebo zničení občanského průkazu vydává občanský průkaz s platností 1 měsíc, ve lhůtě kratší než 30 dnů - tento občanský průkaz může být vystaven pouze v případě, že byla současně podána žádost o občanský průkaz vydaný ve lhůtě 30 dnů. (Za jeho vydání se vybírá správní poplatek 100 Kč).
http://www.praha12.cz/…

Zdroj: http://www.mvcr.cz/clanek/osob ni-doklady.aspx

Dostanete prozatímní doklad,alespoň já jej dostal a oznámí vám termín,kdy si můžete pro novou přijít.
Ale to už je tak asi 2-3 roky,je klidně možné,že je to jinak.A je velký rozdíl,jestli nahlásíte ztrátu,nebo odcizení.

Zlatý

Lhůta vyřízení OP JE 30 dní ihned vám můžou vystavit jen náhradní doklad který vám bude platit než nový občanský průkaz dostanete. Za vyřízení nového OP budete platit 100 kč.

Pokročilý

1popelka1-.....ANO JE TO PRAVDA JA JSEM TAKE ZTRATIL OP A POTREBOVAL JSEM UVER TAK JSEM POZADAL O OP NA 1 MESIC ZA POPLATEK 100KC BYLA VYSTAVENA ZA TYDEN OD ZADOSTI

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.