Avatar uživatele
Sarrow

Ztráta přecitlivělosti

Většina lidí hledá spíš řešení pro to jak se přecitlivělosti zbavit,
já mám problém opačný…

Jak se může člověk vyrovnat s tím, že ztrácí svoje city?
Ztratil jsem svoji přecitlivělost, rád jsem se dojímal a žasl nad hřejivým okamžikem, při kterém mi z očí tekly slzy…

Bylo to to jediné co jsem na sobě v těch nejtemnějších koutech lidskosti miloval, láska k projevu emocí, byly to chvíle které mě přesvědčovali o síle lidskosti a všeobecné existenci, to co mě přesvědčovalo o pravé existenci lidské duše a tvořilo naději, pocit při kterém se plíce plní čerstvým vzduchem a oči ve kterých se třpytí slzy hledí vzhůru do oblak se snahou porozumět nekonečnu, kdy srdce říká jsi součástí něčeho tak velkého a tak dokonalého, a přesto že jsi tak malý jako by všechny energie země skrz tvé tělo působili svojí silou a nabádali tě k radosti…

Kdykoliv jindy bych se za to styděl teď ne, ještě nikdy jsem tolik netoužil po tom se rozbrečet jako malé dítě…

Vím co si o mě myslíte, jsem pro vás blbec nebo blázen, možná že jsem a lhal bych, kdybych řekl, že se za to nestydím, já jsem na to vždy byl ve skutečnosti hrdý…

Vím že mě nepochopíte, o to se sám snažím, ale musel jsem se svěřit, někomu…
Doplňuji:
Damiana > nejedná se o nic egoistického, tyto emoce jsem rád zažíval pouze v soukromí u emotivních filmů, atmosférických her nebo vážné hudby…

Prostě se rád u takovýchto příležitostí dojímám, např. při soucitu s hlavní postavou (např. An American Crime, A.I. Umělá inteligence)

Nedávno jsem měl docela nepříjemnou depresi, a od té doby mě nic tolik nedojme, jindy stačila čistý hlas operní hudby,…

Pájo > tušil jsem že se tu objeví někdo s narážkou na hulení, já jsem se narodil s absolutním sluchem a hudba pro mne celý život, ano vyžívám se v tom, stejně jako v atmosférách či silném příběhu…

P.S: jsem nekuřák

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 4073 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Sežeň si to původní kouření…
…to nový s Tebou zřejmě nic moc nedělá.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Přecitlivělosti? Ta by bylo opravdu spíš jen na škodu, ale pokud máš dojem, že jsi citově ochladl, proč ne. Sám víš moc dobře, co se stalo, co za tím je. Z tvého příspěvku mám ale příliš egoistický vjem, zdá se mi, že ti jde pouze o tvé pocity, o to, aby ses cítil dobře. Jenže v téhle „oblasti“ to takhle nefunguje. Když nemáš proč, není nic – nebo spíš nastupuje to smutné a negativní, co škodí. Abys byl šťastný, musíš se také nějak citově „angažovat“. Princip a reakce v citech funguje dokonale aneb Bez lásky není láska.
Doplňuji:

  • princip akce a reakce *

Upravil/a: Damiana

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Kup si medvídka mývala :).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek