kocoure

Ztráta a vrácení ŘP

V loni v říjnu mi odebrali ŘP za alkohol mj,1,3 promile­.Amnestie se asi nevztahuje,ale mohu si po půlce zažádat o vrácení?Byl to můj první přestupek.Jak to bude s vrácením,myslím s přezkoušením,nebo bez.Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

  1. amnestie se na 99% nevztahuje *)
  2. po ´půlce´můžete požádat
  3. na přezkoušení jít nemusíte pokud zkrácený zákaz bude menší jak 1 rok…, jinak ano

*) to 1% se týká teoretické možnosti o případném prokázání, že jste trestný čin řízení pod vlivem alkoholu spáchal z NEDBALOSTI (např. zbytkový alkohol ap.)…, takové jednání již podle nového trestního zákoníku není trestným činem ale jen přestupkem.

A i když to bude jen jako ´přestupek´, tak se „zákazu řízení“ stejně nezbavíte.