Marina N

Ztrácí voda filtrací vápník a minerály?

Když se filtruje voda,ztratí tak i veškeré minerály a vápník prospěšné tělu?

Nejlepší odpověď
Pájo

Filtrací (mechanickým filtrem) voda neztrácí vápník ani minerály.
Jsou ve vodě relativně v malém množství a zcela rozpuštěny… nejímáte-li tedy nějaký termální pramen! ;)
Minerály by vám odstranila úpravna vody pracující na principu chemických reakcí.

Další odpovědi
Deli

Záleží na typu filtru.
Před časem byl velmi populární přístroj, který filtroval vodu – jmenovalo se to reversní osmóza. Přístroj ale nevyráběl zdravou čistou vodu, ale vodu destilovanou, jejíž pití člověku škodí.

Phoebe11

Proto bývají reverzní osmózy doplněné o mineralizátor, aby doplnil potřebné minerály zpět do vody a nebyla z toho voda destilovaná.
Jinak tvrdost vody vzniká díky vápníku a hořčíku obsaženého ve vodě. Při vysoké tvrdosti vody, všude tam kde voda oschne nebo se vypaří zůstává vodní kámen. Aby se z vody odstranila tvrdost vody, je zapotřebí chemické reakce, kterou lze dosáhnout pouze chemickou úpravnou. Dá se nastavit tak, aby tam zůstala tvrdost vody a tím i potřebné minerály a zároveň se neusazoval vodní kámen na spotřebičích.
Je spoustu stránek s úpravou vody. Ale řekla bych, že nejlépe to mají vysvětlené na www.milvit.cz nebo na www.upravyvody.cz

Amson

Jednoduchá odpověď je ne. Vždy se něco ztratí. Ale pokud používáte nějaký mechanický filtr je to zanedbatelné množství. Není šance na 100% destilovanou vodu, ale ani na 100% průchod vody beze změny. Kdyby to tak bylo, proč by se filtrovala? Vždy tedy o něco přijdete. Je to prostě základní fyzikálníchemie. Můžete ale zpětně dodat co si přejete.