hawranek

Ztracený balík

Pošta pravděpodobně ztratila můj balík. Už nějakou dobu u něj visí, že je přepravován k doručovací poště, ale když jsem obvolávala pošty, kde by měl být, tak nikde není. Balík byl zaslán jako cenný, tj. pojištěný. Jak mám zažádat o vyplacení oné částky?

Nejlepší odpověď
Curiosity

zajít na poštu, kde jste balík podávala a sepsat s nimi reklamaci (reklamační oddělení nebo vedoucí pošty)

Další odpovědi
hanulka11

Je nutné zajít na poštu s dokladem od něj a reklamovat jeho nedoručení na přepážce nebo u vedoucí pošty

terry

S podacím lístkem na kteroukoli poštu. Buď reklamační odd., nebo vedoucí.

WeeBear

S podacím lístkem jdi na poštu, opravdu je jedno, na kteroukoliv zajdeš, jsou propojeny a podle čísla balíku by ho měli buď ‚najít‘ (někdy se stává, že se opravdu jen někde zašoupne), nebo ti dají odpovídající náhradu..

Přijdeš za paní k přepážce s podacím lískem a popiš, co se stalo, oni už si vše zjistí, případně ti sami řeknou, jak pokračovat při ‚reklamaci‘ dále.

Filip84

Co to je „můj balík“?

Právo k poštovní zásilce náleží odesílateli, a to až do okamžiku, než jí převezme osoba k tomu oprávněná podle uzavřené poštovní smlouvy.

Jsi-li odesílatel, vezmi podací stvrzenku (podací lístek, nebo podací arch), s tou se dostav na kteroukoli poštu, vedoucí s Tebou sepíše reklamační protokol. Můžeš být naprosto klidná, pošta buďto zásilku dohledá, nebo Ti vyplatí udanou cenu a vrátí poštovné.

Jsi-li adresát, kontaktuj odesílatele.