Tonie

ZSV – anketa, hledám pomoc malého dítěte :D

Ahoj. V ZSV jsme dostali za úkol zeptat udělat anketu, zeptat se tří lidí na jejich názor, co je to „Duše“ (vzhledem k tomu, že je to zsv, tak je tím myšleno duše člověka.)
Jakože, jak by to nazval. Jeden z těch lidí má být ve věku rodičů, další ve věku prarodičů a jeden má být od něco mladší než já. Je mi 16, tudíž asi tak.. někoho do 10, 11.
Jenže já nikoho takovýho neznám. S bratrancem se nestýkám, neznám ho a ani nemám nikoho, kdo by měl dítě nebo kohokoli do těch 11 let.
Takže hledám pomoct tady.
Kdyby byl někdo laskav a zeptal se svého dítěte, vnuka, mladší sestry, bratra? Fakt nevím kde někoho sehnat :D
Děkuju moc :)

Nejlepší odpověď
Deli

Rozhovor s mojí skoro 10ti letou dcerou:
Já: Co je to duše?
Ona: Duše? Duše člověka?
Já: Jo, ale co myslíš, že to je?
Ona: Taková bublina, ve které je život.
Já: A kde ta bublina jako je?
Ona: V těle.
Já: Kde v těle? Všude, nebo je malá a cestuje?
Ona: Vyplňuje ho uvnitř.
Já: Celé tělo zevnitř?
Ona: Ano, duše je velká jako ten člověk.
Já: Kam se potom vejdou orgány?
Ona: Ta duše tam je, ale nepřekáží jim.
Já: Myslíš, že ta duše jde z těla vyndat?
Ona: Jen když umřeš, tak duše sama vyjde z těla a jde buď do nebe do pekla.
Já: Jak vyjde, kudy?
Ona: Přes hlavu nahoru.
Já: A myslíš, že by šla vyoperovat?
Ona: Ne.
Já: Jakou myslíš, že má barvu?
Ona: Průhlednou. Takovou do zelena.

Snad Vám to k něčemu bude 🙂

Další odpovědi
Andělé

Deli 🙂,to se vám opravdu moc krásně povedlo,tj.nád­hera…:-)

jiriii

Pro Deli, moc pěkná odpověď:-)

chudst

Zajimave – zkuste nam sem pak dat odpovedi i tech druhych, prosim.

Ja bych dusi definoval celkem proste: „zivot“. (Ale je mi 21, takze holt asi ma odpoved nepripada v uvahu.)

anonym

Co je to duše?Já bych řekla:To jsem já, bez obalu.

anonym

také by mě zajímali odpovědi :)

deli vám to řekla nejlépe :)

já bych ji definoval jako spirituální výjev, který nebyl nikdy potvrzen, ale také se liším trochu od vaše věkové kategorie :)