panenka

Zrychlení svého počítače

Dobrý večer používám Windows XP a chtěla bych se zeptat když něco vyhledávám připadá mi to že je pomalý dá se můj PC nějak zrychlit a jak děkuji.
Doplňuji:
To mě nenapadlo že to může být způsobeno i tím že je nás moc na netu díky mosoji za odpověd.

Nejlepší odpověď
Terryle

Doporučila bych i projetí nějakým „čističem registrů“ a různého zpomalovacího balastu… osobně mám Glary Utilities, je zadarmo, jednoduše se ovládá a když se s ním pročistí zasviněný počítač, je to pak na rychlosti docela i poznat… :) http://goo.gl/5zag
Doplňuji:
Ad MOSOJ: to se pozná vcelku jednoduše, stačí na chvíli odpojit net / zapnout jednou počítač bez kablíku – a jestli bude běhat znatelně rychleji než při připojení, bude to bržděné netem… :)

Zdroj: http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/optimali­zace_systemu/gla­ry-utilities/?g[hledano]=gla­ry%20utilities&g[oz]=2­.28.0.1011

Další odpovědi
mosoj

Panenko samozřejmě to muže způsobovat i počítač, ale většinou je to přetížením připojení na inet ( agregace) nebo přetížené servery. Je nás moc chtivých.

Třeba takový Skype. Není to tak dávno co se ukazovalo že je připojeno 6 000 000 uži­vatelů. Dnes je jich tam běžně 20 mega.

Po rychlejším počítači se také ohlížím, ale ne kvůli inetu ( ten tak náročný není) ale kvůli fotografiím ( úpravám). Nedávno mi někdo vyfoukl zlevněný předváděcí s I3 a os 64 bit !!!

oskar

Zkuste vyčištění disku a defragmentaci.

anonym

dnes je asi nejlepším způsobem jak zrychlit počítač, … podkytnout mu dostatek RAM a dostatečný výkon CPU, především tedy dostatečný počet jader CPU (dvoujádro je už málo)…

pak nemusíte už ani řešit takové detaily jako registry, úlohy po spuštění, defragmentaci, protože s dostatečným výkonem si počítač hravě poradí i s obvyklou mírou neefektivity v nastavení softwaru

… není to až tak drahé. Šestijádrová cpu Phenom II X6 od AMD jsou dnes celkem levná a výkon mají více než luxusní (pokud se vám podaří vyhnout řešením firmy intel tak v důsledku i docela ušetříte), navíc k tomu dostatek operační paměti (4GB DDR3) i s velkou rezervou seženete do dvou tisíc … nejlepší je při upgradu počítače řídit se aktuálními doporučeními v tomto průvodci který pravidelně vychází na pctuning

„doporučené sestavy na měsíc xxx“
http://pctunin­g.tyden.cz/har­dware/48

Arni

Zdravím

Jestli můžu přispět radou, zkuste nejdřív vyčistit PC. Pozor na programy čištění registrů !!! Některé dokážou udělat pěknou nevratnou paseku.
Každopádně si udělejte zálohu PC.
Chce to vyčistit disk, pokud to pravidelně neděláte, tak provést defragmentaci, neuškodí smazat staré zálohy (Obnova systému) – ty dokážou „sežrat“ pěkných pár GB. Ale pozor, musíte si být jisté že se nebudete potřebovat se vracet. Nejdříve si vytvořte ručně zálohu – Centrum zálohování – Vytvořit bod obnovy a pak teprve smazat staré zálohy – Vyčištění disku – Další možnosti – Obnovení systému a stínové kopie. Pokud jste to ještě nedělala, překvapí Vás kolik bude volného místa na disku.

Jinak na vyčištění PC je spousta programů. Já osobně používám "Advanced SystemCare Free 3.7.0 "
Je volně k stažení a v češtině.

http://downlo­ad.chip.eu/cz/Ad­vanced-SystemCare-Free_877389.html#

Po instalaci si zaškrtnete políčka která chcete aby program provedl – Denní údržba a Diagnoza systému. Doporučuji zaškrtnout všechny a dát Start.

Chvíli to potrvá, ale vyčistí Vám to PC a mělo by dojít ke zrychlení. Nevím jak jste znalá s prací na PC, ale můžete pak kliknout na Utility a pak na Smart Ram. Tam si nastavit čištění Paměti.

Je to jen na Vás.

Mějte se a ať Vám to šlape

panenka

Děkuji i tobě Terryle.