Avatar uživatele
Eloška

Zrušili by jste Velikonoce?

Tak mě napadlo, kdybyste mohli, zrušili by jste Velikonoce? Já určitě ano.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Makulka, annas před 5127 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

ne,taky proč,je to jeden z největších,nej­významnějších svátků,tak proč rušit…je spousta jiných zbytečných svátků,mám na mysli,ty převzaté s ameriky a bůhví od kud

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Proč pořád něco rušit. Když mi to nevyhovuje
tak se chovám tak jako by to nebylo.
Přeci Vás již nikdo nenutí jít do prvomájového průvodu. Je řada lidí pro které jsou Velikonoce velkým svátkem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

I když jsou Velikonoce největší křesťanský svátek, přežily i v předchozím systému. Není krásné, že se jaro už rozvinulo naplno? Proto mluvíme o svátcích jara, slaví se totiž po prvním jarním úplňku. Mnozí lidé chtějí do tohoto období vykročit jako nový člověk, začínají s jarní očistou těla, křesťané i duše. Když nechcete Velikonoce slavit, nemusíte. Ale není příjemné prodloužit si aspoň o jeden den víkend?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BEAES

Velikonoce bych nerušila, mám je ráda a každý rok se na ně těším. Ale tradice upadají, lidé raději nejsou doma, neotvírají koledníkům a není se co divit, už to není co bývalo. Kluci už nechodí po holkách z tradice, ale soupeří, kdo uloví více vajec a čokolád. Ti starší v tom vidí jen možnost se opít…škoda, že vše upadá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tak mě napadlo – co tě to napadlo?A proč? Výprask?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Ne! Proč? Jeden z nejhezčích svátků v roce. Jestli na Tebe někdo chodí s bužírkou, tak ho zkrátka nepouštěj dál.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Rozhodně NE! Každý rok máme tak bohatou oslavu, že vzdát se Velikonoc by pro mne znamenalo něco jako vzdát se někoho nebo něčeho co miluji. Opravdu bych Velikonoce nerušila neboť to jsou velice krásné a příjemné svátky. Prostě něco jako Vánoce. Představte si, že by se zrušily Vánoce. Dovedete si tohle představit? Pro Vás jsou možná Velikonoce považovány jako den volna navíc, ale pro někoho to jsou svátky tak významné, jako třeba ty zmiňované Vánoce. Dnes u nás pršelo, ale i tak jsem si je do sytosti užila. ;o)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gorouš

Proč byste to udělala? Myslím, že by se ozvala řada křesťanů v ČR a nejen tady. Takové Německo nebo Španělsko by se např. pobouřilo ihned. Byla by z toho ostuda pro celý svět, může se stát, že by EU mohla Česko vyhodit z unie hlasováním. Vím, že např. ČR je plná ateistů jako vy, ale proč by vám vadil jeden den volna navíc a 3 dny prázdnin pro děti? Jsem rád, že takoví lidé jako vy nesedí v politických řadách.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

velikonoce ako jeden z najstarších sviatkov – vítanie jari /prevzatý kresťanstvom/ NERUŠIŤ. Lepšie je zrušiť nové-prevzaté-cudzie sviatky napr.Haloween a pod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Nerušila bych je jsou to svátky stejně jako ostatní a velikonoce mám ráda.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
člověk

Já se zezptám,zrušila byste svoje nohy?stejně je nepotřebujete,máte auta a ruzná hejblátka.Ale asi by vám přece něco scházelo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Eloška bude zřejmě buď:

  1. lobista v parlamentu za zrušení svátků
  2. přímo jedna z poslankyň PSPČR.

Jinak to nevidím. Tam totiž taky co je dobré ruší a co je k prdu schvalují.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jakub

Já bych zrušil i Vánoce. Velikonoce mi ,až tak nevadí, pokud se jim říká svátky jara .Ponechal bych maximálně Nový rok. Ostatní svátky nejsou k ničemu. Jedná se jen o další volno pro zahrádkáře a chataře. Křesťanů jsou jenom asi tři procenta z celkového počtu obyvatel. Proč bychom se museli podle nich řídit. Ať si vezmou dovolenou a oslavují si co je jim libo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Velikonoce bych nerušil. Proč? Ten svátek má velice pěkný význam – alespoň pro mne osobně. Ale to je celkem nepodstatné.

Pokud se Vám osobně Velikonoce nějak příčí, tak je přece slavit nemusíte – nežijeme v totalitě, kdy se diktovalo, co se slavit smí, co musí a co nesmí.

Pro Gorouše: Velikonoce nejsou jen křesťanský svátek. Základ Velikonoc je daleko starší. Židé v téhle době slaví Pesach a křesťanské Velikonoce na něj v podstatě navazují. Navíc pohanské národy v Evropě v tuto dobu skutečně vítali jaro (od nich pocházejí všechna ta malovaná vajíčka, pomlázky a zajíčci).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Ne.To není jen mrskání a polévání,ale i symbolika-náboženská.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Takové to rušení všeho co bylo za minulého režimu zneužito nebo vytvořeno jenom proto že to bylo za komunistů, bez zvážení jestli to je pro společnost dobré nebo ne se také pěkným dílem podepsalo na našem hospodářství. Týká se to školství , zdravotnictví, kultury, hromadné dopravy a td.

Mezinárodní ( opravdu mezinárodní ) svátky
MDŽ a 1. máje byly minulým režimem zprofanovány a zneužity, ale oba svátky mají daleko hlubší význam. Nakonec zeptejte se v květinářství jak opět zčíná na MDŽ vzrůstat prodej květin. Stačilo jenom očistit od marastu .

před 5127 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek