akvidzerp

Zruší se někdy body?

nebylo by to lepší?stejně jsou k ničemu…,vlastně k něčemu jo: aby sem nalákaly lidi a aby se kvůli nim lidi hádali…

Nejlepší odpověď
anonym

Vzhledem k množícím se nešvarům v poslední době a návaznosti na doplnění pravidel vkládání otázek, byl podán podnět na rehabilitaci původní verze, kdy Zábava nebyla bodována (viz též iniciativa Sůwy – odkaz ve zdroji:).
Zatím se to ale jeví, že lehce převažují komerční zájmy nad hlediskem „slušnosti, etiky a dobrých mravů“.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/posledni-pokus-anulovan-musime-na-to-jinak-pomuzete

Další odpovědi
anonym

Myšlenka bodů byla určitě správná a čestná. Měly být odměnou pro odpovídajícího za správnou odpověď.
Jenže se to tu nějak zvrhlo. Nešvarem je bodování nesprávných odpovědí, odpovědí zbytečných a přihrávání si bodů systémem „malá domů“. Je to i v kodexu, ale pokud po vložení odpovědi za dvě hodiny někdo napíše téměř totéž, co už tu je, tak je to podvod. Proběhlo to tu mockrát. Doplňování odpovědí, které byly nanicovaté a ničím nepomáhaly tázajícímu s tím, že z dalších odpovědí se „vytáhlo“ to podstatné a důležité a dopsalo se to právě k takové nanicovaté odpovědi. Tomu se naštěstí zabránilo zrušením možnosti oprav u již vložených textů.
Nicméně bodování nesmyslů se asi nezabrání nikdy.
Takže ani orientačně se nedá sázet na to, že nejvíce obodovaná odpověď je správná. Většinou to také tak není.
Spíš, než zrušení bodování celkově, bych očekávala, že se zruší bodování u zábavy. Tam postrádá skutečně jakýkoliv smysl. Proč sbírat body jenom proto, že se chci bavit?
Chtělo by to i zde na odpovědích zavést moderátory, jako je tomu na jiných webech, kteří by jasně mohli provádět opravy, redukci, či smazání textu s tím, že by autor byl řádně vyrozuměn o důvodu, proč k tomu došlo.
Dnes je snad každému jasné, že instituce kontroly odpovědí.cz stříbrnými a zlatými nefunguje.
Od majitele stránek očekávám, že bude dbát důsledně na dodržování pravidel, která si sám na základě platných zákonů ČR stanovil. Zbytečná benevolence se nikdy nikomu nevyplácí.

quentos

díky nim aspoň víte, jestli vaše odpověď byla tazateli něco platná. Jestli se někdo kvůli nim hádá, je to jejich problém…

hanulka11

zeptej se admina, to tady nikdo asi neví

Drap

Tak vidíš, odpověděl jsi si sám. Někteří body používají k prosazení svých osobních zájmů.