zrušení zájezdu ze zdravotních důvodů

můj otec má 84 let, zítra měl odcestovat na dovolenou, ale bohužel ze zdravotních důvodů nemůže. Do cestovní kanceláře jsme hned volali, ale bylo nám zděleno, že musíme vše uhradit. Existuje nějaká možnost jak neplatit, nebo jen platit určitou část? Děkuji Kovacsová

Nejlepší odpověď
baghira

Pokud nemáte sjednané např. pojištění storna zájezdu, tak máte smůlu. Prakticky žádná CK neumožňuje vrácení peněz při stornu mÍň než 10 dní od odjezdu. Řešením by bylo najít někoho, kdo by jel místo něj (chápu že ze dne na den to je problém).

Další odpovědi
Drap

Záleží na cestovní kanceláři, jaké má podmínky a co je napsáno ve smlouvě.

terry

Záleží na podmínkách smlouvy.
Vžijte se do situace majitele CK.

Michal Kole

Velmi záleží jak je napsaná cestovní smlouva.

Naskenujte ji sem, pak spíš někdo poradí.

Michálek1245

Dobrý den, jak tu píšou lidi. Záleží na cestovní smlouvě, respektive na té kupní smlouvě toho zájezdu. Každopádně dneska se vyplatí už i cestovní pojištění, ve kterém je storno zájezdu zahrnuto. Takže i když platíte nějaký storno poplatek, tak vám cestovní pojišťovna ten storno poplatek nahradí. Dělá to třeba ERV pojišťovna: https://www.er­vpojistovna.cz/cs/po­jisteni-storna-zajezdu Více info najdete v odkazu