Rapix

Zrušení výuky

Zdravím,

je někde v zákoně uvedeno při kolika procentech chybějících žáků na SŠ se ruší výuka?

Nejlepší odpověď
annas

Dotaz je příliš všeobecný, chce aplikovat na konkrétní podmínky – zbývající studenti se mohou zařadit do jiné třídy, mít náhradní vyučování atd.

Jinak zrušení výuky je v pravomoci ředitele. Pokud nedojde k nějaké katastrofě a rozhoduji jiné orgány – třeba při povodni apod.

Cituji ze zdroje: Školský zákon – Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

„V období školního vyučování může ředitel školy ze závažných důvodů, zejména organizačních a technických, vyhlásit pro žáky nejvýše 5 volných dnů ve školním roce. Umožňuje-li to povaha věci, ředitel školy s dostatečným předstihem oznámí důvody vyhlášení volného dne zřizovateli a zveřejní je způsobem umožňujícím dálkový přístup.“

Další odpovědi
Kelt

Tak na to určitě žádný zákon nebude. Na škole platí školní řád a pravidlo číslo jedna. Ředitel má vždycky pravdu. Pokud si student myslí, že ředitel nemá pravdu, platí pravidlo číslo jedna. V případě potřeby přebírá roli ředitele vyučující.