Zrušení věcného břemene pro E.ON.

Lze zrušit věcné břemeno pro E.ON, smlouva je na dobu neurčitou a jak postupovat? Věcné břemeno je již zapsáno v KN.

Odpovědi
Drap

Lze zrušit bez problémů, pokud s tím bude ovšem druhá strana souhlasit. Požádat EON, a pokud dá souhlas ke zrušení, tak nechat zapsat na KN.

pat a mat

Nevím o jaké věcné břemeno se jedná ale pokud se nemýlím tak podle nového občanského zákoníku ( snad má platit od r. 2014 ) různá potrubí či vedení nemají být součástí pozemku.