ANJELIK97

zrušení trvalého bydliště

Jsem rozvedená, ex manželovi chci zrušit trvalé bydliště na obecním úřadě. Vlastníkem domů jsem já.Ex manžel se nepodílí na chod domů 15 měsíců.V domě nebydlí šest měsiců, jen si občas vyzvedne poštu.V rozvodovém řízení úmyslně nadělal dost velké dluhy.Co by měla proto vše udělat,aby obecní úřad trvalé bydliště zrušil.Ja vám za každou odpověď děkuji.

Nejlepší odpověď
GM

Budeš muset vyplnit formulář, ten obdržíš na magistrátu na evidenci obyvatel, nejspíš budeš muset sepsat i nějaké zdůvodnění (už si přesně nepamatuji jestli bylo součástí formuláře nebo na listu papíru zvlášť) – tuhle žádost podáš a budeš čekat na termín jednání, s sebou musíš přivést 2 svědky – nesmí být součástí rodiny – nejlépe sousedé nebo dobří přátelé. Magistrát má 30 dní na vyřízení žádosti a potom ještě bude trvat 15 dní, než rozhodnutí nabyde právní moci.