zruseni trestu

dobry den dostal sem zakaz rizeni motorovich vozidel pod vlivem alkoholu hladina dechu bila 1.21 promile ale zadna nehoda nic takoveho. zakaz na 2 roky a 20 tisic pokuta zrusi se mi tenhle trest? jo a sem po 1 trestan dekuju predem za odpoved

Odpovědi
dejv.s

Zrušit zákaz nelze!! Ten je daný a zřejmě už nabyl právní moci. Lze zažádat v polovině o odpuštění trestu. Pokud jste řidičák měl tak Vám ho po odkroucení trestu vrátí zpět a není třeba si sidičák obhajovat v autoskole. Teda pokud jste nedosáhl 12ti trestných bodu. Za alkohol dostaváte automaticky 7 bodu!! A dopředu říkám že alkohol v polovině trestu neradi odpouštějí. No uvidíte, je to poprvé a k tomu by mohli přihližet. Tak hodně štěsti Dejv

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/silnicni-provoz/cast1h3d3­.aspx

standa

Otázka nejspíš míří k často zmiňované ´amnestii´ některých trestných činů, za kterou ´může´ nový trestní zákoník od 1.1.2010.

Na Váš případ se však tato ´amnestie´ nevztahuje.

Takže Vám zbývá pouze požádat o prominutí poloviny ´zákazu´…, jak zde již bylo odpovídáno.