martinka21

Platí se poplatek za zrušení rezervace, i když jsme předem ještě nic neplatili ani nepodepsali, pouze vyplnili dotazník?

Dobrý den,
v srpnu jsme si rezervovali pokoj ve Vídni na dva dny v říjnu,v tom termínu bylo dost hotelů plných, tak jsme rychle rezervovali tento. Zálohu po nás stále nikdo nechtěl. Nyní ale nastal důvod, že musíme pokoj zrušit, a tak se chci zeptat, jestli nevíte, jestli za zrušení rezervace, i přes to, že nemáme nic předem zaplacenýho, budeme platit nějaký poplatek? Na stánkách jsem objevila procenta podle měsíců před ubytováním, jen se nikde nepíše o tom, pokud jsme ještě nic neplatili. Určitě napíšu email do hotelu, jen jsem se chtěla předem zeptat na zkušenosti jiných. Děkuji za odpovědi.
PS: nic se nepodepsalo, jen byl vyplněn dotazník o jaké dny jde a z hotelu přišla jen odpověď: děkujeme za rezervaci.

Nejlepší odpověď
Klaproth

Podesalas nějakou smlouvu nebo závaznou objednávku? Pokud ne, tak si tím hlavu nelámej. Já jsem měl telefonicky rezevovaný hotel v Krkonoších. Vyskytly se problémy a nemohl jsem jet. Tři dny před plánovaným příjezdem jsem telefonicky rezervaci zrušil. Řekli děkujeme a bylo to.

Další odpovědi
sesednizkola

Hele pokud bylo dost hotelů plných takhle dopředu, pochybuji, že by vůbec je napadlo něco jako vymáhání poplatku za storno zkoušet. Vždyt ho určitě obsadí hned znovu. Prostě to normálně zruš, nikomu nemusíš říkat proč a dál si s tím hlavu fakt nelámej. Pokud nemáš nic podepsanýho, nemůže ti nikdo nic ani kdyby chtěl.